Ana sayfa Süper Lig 97 Yaşındaki Tuki’nin Derbi Tahmini

97 Yaşındaki Tuki’nin Derbi Tahmini

PAYLAŞ

Geçtiğimiz haftalarda oynanan Galatasaray – Fenerbahçe maçını kimin kazanacağını tahmin eden Türkiye’nin en yaşlı kaplumbağası Tuki, hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş – Fenerbahçe derbisi öncesinde de tahminde bulunmuş oldu.

23 Nisan 2017 tarihinde oynanan ve Fenerbahçe’nin 1-0 üstünlüğü ile neticelenen Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin sonucunu yaptığı tahmin ile doğru bilen Tuki şimdi de Pazar günü oynanacak olan Beşiktaş – Fenerbahçe maçı için tahminde bulunmuş oldu. İki takımın da bayraklarının olduğu kutuların önünde uzun süre bekleyen Tuki, maç berabere mi bitecek acaba düşüncelerinin akıllardan geçtiği sırada tercihini gene Fenerbahçe’den yana kullandı.

Fenerbahçeli olduğunu söyleyen Arda adlı çocuk, “Maç ya berabere bitecek yahut Fenerbahçe kazanacak. Fenerbahçe’nin gollerini Robin van Persie ve Josef de Souza atacak” dedi. Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Mehmet isminde küçük bir yandaşın ise maç konusunda yaptığı tercih herkesi güldürdü. Minik Mehmet, Beşiktaşlı olmasına karşın maçı Fenerbahçe’nin kazanacağını söyledi.

Meydana getirilen tahmin ile ilgili açıklamalarda bulunan Hayvanat Bahçesi Eğitim ve Pazarlama Müdürü Gökmen Aydın, “Tuki yaşı itibariyle oldukca tecrübeli. 97 yaşlarında ve derbiler hakkında da artık tahminleri doğru çıkıyor. Örneğin, Galatasaray – Fenerbahçe maçında Fenerbahçe’nin kazanacağını bilmişti. Uzun süre Galatasaray’a doğru gidip son anda Fenerbahçe’yi seçmişti. Maçta bir bakıma böyle gerçekleşti. Galatasaray üstünlüğü vardı fakat son dakikalarda Fenerbahçe maçı kazandı. Bugün gene tercihini Fenerbahçe’den yana kullandı. Maçı bekliyoruz, bakalım Tuki doğru bilecek mi? Doğal olarak ki hepimiz kuruluş olarak dostluk kazansın istiyoruz. Maçın güzel bir atmosferde oynanmasını istiyoruz. İyi oynayan kazansın ama Tuki’nin tahmini Fenerbahçe” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin en yaşlı kaplumbağası Tuki’nin Galatasaray – Fenerbahçe müsabakasının sonucunu doğru bilmesinin arkasından hayvanat bahçesi yetkilileri Beşiktaş – Fenerbahçe maçı için meydana getirilen tercihin doğru çıkıp çıkmayacağını merakla bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here