Ana sayfa Blog Abdullah Avcı’nın Sistemi, Tudor’un Sitemi

Abdullah Avcı’nın Sistemi, Tudor’un Sitemi

1318
0
PAYLAŞ

Başakşehir – Galatasaray : Avcı’nın Sistemi, Tudor’un Sitemi

 Beşiktaş’ın zirve yarışındaki önemli Trabzonspor galibiyetinden sonra Başakşehir – Galatasaray maçı beklenmeye başlanmıştı. Şampiyonluğu olduğu kadar ikincilik yarışını da direkt etkileyen bir maçtı.

08.03.2017 tarihli yazımızda Başakşehir takımının başarısını ifade ederken “İstemler değil, sistemler kazanır” tabirini kullanmıştık. Nitekim sezon başından beri takım olmayı becerememiş Galatasaray karşısında tam bir sistem takımı olan Medipol Başakşehir çok rahat bir galibiyet aldı.

Başakşehir takımında her oyuncu ne kadar ne yapacağını biliyorsa Galatasaray’da ise tam tersi hiç kimse ne yapacağını bilmiyordu.

Tudor geldikten sonra sarı kırmızılıların futbolu her geçen hafta daha aşağıya gidiyor. Taktik anlayış çok başarısız, bunun sahada tatbik edilmesiyse adeta her futbolcuya kendi oyununu da unutturmuş durumda… Tudor, geldiği günden beri sadece şikayet ve sitem ediyor. Takım güçsüz diyor, ama yaptırdığı ağır idmanlarla takımın yürüyecek hali dahi halmamış. Sneijder ve Podolski’ye kesik atmakla olmuyor. Çünkü maharet futbolcuyu kenarda tutmakta değil, kazanmaktadır.

Galatasaray o kadar kötü oynadı ki, olumlu denilebilecek tek bir aksiyonu yoktu.

Abdullah Avcı’nın takımıysa bir makine gibi çalıştı. Adebayor, klası ve tecrübesiyle rakip defansın amatörce hatalarını affetmedi. Başakşehir, bu sezon Galatasaray ile oynadığı üç karşılaşmayı da kazanarak, büyük üstünlük kurmuş oldu.

Başakşehir, şampiyonluk yarışında heyecanın sürmesini sağladı ve Beşiktaş’ın arayı daha fazla açmasına izin vermedi. Lig ikincilikleri garanti gibi ve Ziraat Türkiye Kupası’nın en güçlü adayı konumundalar. Seyirci gücü olmayan bir takımın bu noktalarda olması bile büyük başarı…

Fuat Sağıroğlu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here