Ana sayfa Futbol Ahmet Çakar’dan Derbi Değerlendirmesi

Ahmet Çakar’dan Derbi Değerlendirmesi

1148
0
PAYLAŞ

Galatasaray – Fenerbahçe derbisini BİP uygulamasında yer alan 10 Numara Muhabbet kanalında değerlendiren Ahmet Çakar “Fenerbahçe daha güçlü fakat ev sahibi avantajı Galatasaray’da” dedi.

23 Nisan’da oynanacak Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin her iki takım için de çok önemi bulunduğunu belirten Ahmet Çakar; “Galatasaray, Fenerbahçe’yi yenemezse mutlaka 3’üncü olamaz. Ama maçı Galatasaray kazanırsa da 3’üncülüğü garantiler. Artı Tudor zevahiri kurtarır, Başkan Özbek de biraz nefes alır. Galatasaray camiası baya mutlu olur. Fenerbahçe yenilirse ne olur; büyük kaos devam eder fakat şu andaki kuvvet dengelerine baktığım vakit Fenerbahçe, Galatasaray’dan daha iyi gözüküyor. Fakat ev sahibi avantajı Galatasaray’da olacak” şeklinde konuştu.

Galatasaray – Fenerbahçe maçlarının her vakit stres dolu ve zor maçlar bulunduğunu da belirten Çakar, akıllı telefonlardaki bip uygulaması içinde yer edinen “10 Numara Muhabbet” kanalındaki konuşmalarını şöyle sürdürdü:

“Galatasaray-Fenerbahçe maçları şartları ne olursa olsun, puan tablosu iyi mi olursa olsun maçlar inanılmaz gerilmiş, hırs dolu, motivasyonu korkunç dereceli yüksek karşılaşmalar olur. 80 yaşındaki eski futbolcuları toplasan, Galatasaray’da, Fenerbahçe’de oynamış adamları toplasan, halı sahada maç yaptırsan gene gerilmiş geçer. Renklerinden dolayı o inanılmaz gizli saklı biriki enerji açığa çıkar. O yüzden takımlardaki huzursuzluk ne olursa olsun bence bu maç hırs dolu olacak. Çatır, çutur bir maç umuyorum. Galatasaray günü kurtarma peşinde olacak, prestiji kurtaralım diye düşünecek. Fenerbahçe ise “Bizim ölümüz bile sizi yener” demek için bununla beraber 3.’üncülük için oynayacak. Yani kim kazanırsa rahatlar, kaybedende ise kaos artar. Ek olarak şunu da belirtmek isterim ki bu seçim arası 2 takıma da yaradı: birlikte çalışmak ve derbiye hazır olmak için ilaç benzer biçimde oldu. Ulusal maç arası değil referandum arası, milli maç oynamadılar, 2 gün izin yapsalar toplamda 10 gün birlikte çalışacaksın, bitkinlik da olmayacak.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here