Ana sayfa Euroleague Aziz Yıldırım 17 Kişiden Şikayetçi Oldu

Aziz Yıldırım 17 Kişiden Şikayetçi Oldu

1523
0
PAYLAŞ

THY Euroleague’de Anadolu Efes ve Fenerbahçe karşılaşmasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a hakaret ettiği öne sürülen 17 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, 23 Mart 2017’de Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan Anadolu Efes ile Fenerbahçe Erkek basketbol müsabakasında, Yıldırım’a hakaret etmiş olduğu öne sürülen 17 şüphelinin ifadesi alındı. Şüphelilerden M.A. Savcılığa verdiği ifadesinde, “Aziz yıldırım aleyhinde çarpıcı sözler yükselmeye başladı. Ben de ilk kez bir maça gelmem ve tribün kültürüne yabancı olmam sebebiyle sloganlara katıldım.” şeklinde müdafa yaptı. Şüphelilerden U.B. De savunmasında, “Gerek futbol ekibimızın kötü durumda olması gerekse basket maçını kaybetmek üzere olmamız sebebiyle ben de küfürlü tezahüratlara katıldım.” dedi. Aynı şekilde şüphelilerden U.B. K.B. Ve U.K. De heyecana kapıldığını iddia ederek, Yıldırım aleyhinde çarpıcı sözler attığını söyledi.

Aziz yıldırım’ın aleyhinde çarpıcı söz atanlara kızdığını öne devam eden U.G. Ise “Kulüp başkanımızı çok sevmem sebebiyle bir anlık öfkeme yenik düşmem dolayısıyla yapmış olduğum bir davranıştır. Eylemimin suç bulunduğunu bilmiyordum, bilsem yapmazdım” ifadesini kullandı. Şüphelilerin, “hakaret” ve “spor müsabakalarını seyirden yasaklama” suçlarından cezalandırılmaları talep ediliyor.

Aziz Yıldırım, kendisine hakaret ettiği öne sürülen kişilerin tespit edilmesi için avukatı vasıtasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılığa sunulan dilekçede Aziz Yıldırım şikayetçi olarak yer aldı. Dilekçede, ek olarak Anadolu Efes ile Fenerbahçe adam basketbol takımları karşılaşmasında yaşanılan olay hatırlatılarak, “Genç Fenerbahçeliler” olarak tanımlayan taraftar grubunun tribünleri terörize etmiş olduğu iddia edildi ve şu ifadelere yer verildi: “Genç Fenerbahçeliler olarak kendini tanımlayan ve uzun senelerdir tribünleri terörize eden, tribünlerde alkol, uyuşturucu kullanan, yanıcı ve patlayıcı madde atan, sahte forma vb ürünler üreten, satan rantçı ve çıkarcı grup, son olarak 23 Mart 2017 günü Abdi İpekçi’de Anadolu Efes-Fenerbahçe erkek basketbol takımları içinde oynanan müsabakada Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a küfür etmek suretiyle bir kez daha çirkin yüzünü ortaya koymuşlardır. Küfürlü ve hakaret içeren sloganlardan dolayı sorumlulardan, küfür edenlerden ve bu şahısları yönlendiren amigoların tamamından şikayetçiyiz.”

[Basket Dergisi]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here