Ana sayfa Süper Lig Aziz Yıldırım: “Muhalif Yüzsüzler Görecek”

Aziz Yıldırım: “Muhalif Yüzsüzler Görecek”

1027
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Divan Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Seneye şampiyon bir kadro kurmak için şimdiden çalıştıklarını söyleyen Yıldırım, seneye muhalif kongreye şampiyon geleceklerini söyledi.

Fenerbahçe’nin toplam borcu 270 milyon dolar. Bankalarla görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Bunları 10 yıla yaymak üzere çalışmalar yapılıyor. Gelir kaynakları yarattık. Buradan söyleyemiyorum. 2-3 ayda devreye sokacağız. Onlar olduğu sürece değişik şeyleri devreye sokacağız. Diğer kulüplerin borcu 500 milyon dolar.

Önce bütçelerin çok yükseğe gitmesi lazım. Türkiye’de sponsorluk yurt dışına açılma olarak anlaşılmaya başlandı. Bu yanlış. Fenerbahçe’den Avrupa’da büyüğü yok; ama Fenerbahçe’nin sponsoru yok. 3 yılda 40 milyon Euro’ya yakın bütçede açık var.

Bu yıl kötü bir yıl geçirdik futbolda. Uyum olmadı… Hocamız Hollanda milli takımdan teklif aldı 1 senelik. Bizler ona kalmasını arzu ettiğimizi söyledik. Kulüp çalıştırmak istemediğini söyledi o konuyu kapattı. Biz antrenörlük çalışmalarını yapmış olduk. 2-3 antrenörle konuşmamız devam ediyoruz. Mayıs ayında transferlerin hepsini bitireceğiz. Seneye muhalif kongrede şampiyon bir Fenerbahçe olarak geleceğim. Bunu bazı yüzsüzlere karşı yapacağım.

Kenan Evren ile ilgili Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza gittik. Burasının bize verilmesini istedik. Belediye ile beraber meydana getirdiğimiz imarı var. Ya bunu bizlere artık verin ya da buna harcamış olduğumuz bedeli bizlere verin dedim. Başbakan devlet para vermez, konuyla ilgili bir çalışma yapalım dedim. Herhalde seçimler var diye beklediler. Herhalde kısa zamanda araziyi verecekler. Bence parayı verseler daha iyi. Bence alışveriş merkez yapmak birazcık sorunlu olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here