Ana sayfa Basketbol Aziz Yıldırım’ın Başkanlığında Tehlike Yok

Aziz Yıldırım’ın Başkanlığında Tehlike Yok

836
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ya 6222 sayılı kanuna ya da Türk Ceza Kanunu’na göre ceza alabilir. Basketbol Federasyonu’nun da 6 ay ceza verdiği Aziz Yıldırım’ın hiçbir şekilde başkanlığı tehlike altında değil…

Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisi ilk maçı öncesinde Fenerbahçe Başkanı Aziz yıldırım’ın, tribünde tokat attığı Yakın Doğu Üniversitesi Başkanı Işık Eyigüngör, şikâyetçi oldu. Kadıköy Rıhtım Karakolu’na meydana getirilen şikâyet üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, kasten yaralama suçundan sarı-lacivertlilerin Başkanı Aziz Yıldırım hakkında soruşturma başlattı. Tek suçtan iki ayrı ceza alamayacağı için Aziz Yıldırım’a, Türk Ceza Kanunu veya 6222 sayılı kanundan bir yaptırım uygulanabilir. Sadece söz konusu suçun yüz kızartıcı olmaması nedeniyle Fenerbahçe’nin patronunun başkanlığı hiçbir şekilde tehlike altında değil. Yıldırım’ın önümüzdeki günlerde ifadeye gitmesi tahmin ediliyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu da yaşanmış olan olaylar nedeniyle sorumluları, TBF Ligler Direktörlüğü tarafınca disiplin kuruluna sevk etti. Kurul da dün yaptığı toplantının arkasından Aziz Yıldırım’ın cezasını belirledi. Fenerbahçe Başkanı’na 6 ay hak mahrumiyeti ve 40 bin TL de para cezası kesildi. Disiplin Kurulu, Işık Eyigüngör’e de 1 ay men cezası verdi.

Başkan Aziz yıldırım, YDÜ maçında yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’nin patronunun konuşması şöyle:

“Yöneticilerimiz için ‘Maça gelemez’ dediler. Ben yaşamımda asla bir şeyden korkmadım, korkmamda. Böyle şeyler beni yıldıramaz. Şahsımla ilgili yapılanları görmezden gelirim, bu problemdeğil. Ama Fenerbahçe için kimseyi affetmem, zarar vereceklerine inanırsam buna karşı her türlü operasyonu yaparım. Darp raporu almış, ne istiyorlarsa yapsınlar, problem değil. Fenerbahçe’ye dokunan yanar, bunu bilsinler. Parayla Beşiktaş taraftarlarını salona getiriyorlar, Fenerbahçe’ye ve bize küfrettiriyorlar. Bunu yapanlar kendilerine Fenerbahçeli diyorlar. Benim yanımda yönetimde görev yaptılar, duydukları bu kin ne? Ben Fenerbahçe başkanıyım. Bana tehditle ‘Gelemez, gidemez, yapamaz, diyemezler. Maça yine gideceğim, en ortada oturacağım.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here