Ana sayfa Süper Lig Baba Hakkı Fikret Orman’ı Alnından Öperdi

Baba Hakkı Fikret Orman’ı Alnından Öperdi

946
0
PAYLAŞ

‘Baba Hakkı’nın yeğeni Sibel Oymak SÖZCÜ’ye konuştu: Fikret Orman, babası ile beraber dayımın yanına gelirdi. Harikulade işler yapıyor. Biroldukça kimsenin yapamadığı işleri başarıyor. Bu kulübü daha da ileriye taşıyacaktır.

Beşiktaş’ın ‘Baba’ lakaplı efsanesi Hakkı Yeten, ölümünün 28. Yıldönümünde Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başlangıcında anıldı. Kulüp Başkanı Fikret Orman’ın çelenk gönderdiği anma törenine, Genel Koordinatör Levent Çifter, divan kurulu üyeleri, Yeten’in ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı. Anma töreninin arkasından SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulunan Hakkı Yeten’in yeğeni Sibel Oymak, Fikret Orman’a övgü yağdırdı. Oymak, “Dayım, Beşiktaş’ın bu günlerini görseydi, Fikret Orman’ı da Süleyman Seba gibi alnından öperdi” diyerek şunları söyledi:

“Fikret Orman, babası Kadir Orman ile birlikte bazen dayımın yanına gelirdi. O zamanlar çok küçüktü. Şimdi Beşiktaş’ın başkanı. Harikulade işler yapıyor. Biroldukça kimsenin yapamadığı işleri başarıyor. Allah ondan razı olsun. Bu kulübü daha da ileriye taşıyacaktır.”
Sibel Oymak, ‘Şeref’inle Oyna, Hakkı’nla Kazan’ ifadesinin dayısı zamanında çıkmadığını belirterek “İnsanlar, Şeref Bey’i, Baba Hakkı’yı, Seba’yı ve daha nicelerini okuyup öğrenince böylesine güzel sloganlar buluyor” dedi.

Sibel Oymak, Hakkı Yeten’i şu sözlerle anlattı:
“tüm hayatı Beşiktaş’tı. Bu nedenle hiç evlenmedi. Beni ve öteki yeğenlerini evlat şeklinde görür, severdi. Otoriter biriydi. Az ve öz konuşurdu. Disiplinden ödün vermezdi fakat çok yardımsever biriydi. Bazen evden pardösü ile çıkar akşam pardösüsüz gelirdi.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here