Ana sayfa Avrupa Cengiz Ünder Neden Roma’yı Tercih Etti?

Cengiz Ünder Neden Roma’yı Tercih Etti?

178
0
PAYLAŞ

İtalyan devi Roma’ya geçirme olan Cengiz Ünder’in, Manchester City’den gelen teklifi neden reddettiğini menajeri Ömer Uzun açıkladı.

Geçen sezon başlangıcında Altınordu’dan Başakşehir’e transfer olan ve gösterdiği performansla adını Avrupa’ya kadar duyuran Cengiz Ünder, İtalyan devi Roma’nın yolunu tuttu.

Henüz 20 yaşlarında Serie A devine transfer olan Cengiz için Roma dışında Manchester City de ısrarcıydı sadece genç oyuncunun tercihi Roma’dan yana oldu.

Cengiz Ünder’in menajeri Ömer Uzun, genç oyuncunun neden Manchester City’ye değil de Roma’ya transfer olduğunu açıkladı.

CENGİZ ÜNDER, neden MANCHESTER CITY’YE GİTMEDİ?

Konu ile ilgili beIN Sports’a açıklamalarda bulunan Ömer Uzun, ”Biliyorsunuz transfer birçok ayaktan oluşuyor. Kulüp tarafı, oyuncu tarafı, o anki şartlar… Manchester City de olabilirdi fakat onlar alıp, Freiburg’la iş birliği yapacaktı. Farklı bir projeydi.” diye konuştu.

”CENGİZ İÇİN DOĞRU PROJE ROMA’YDI”

Cengiz Ünder’in Roma’yı seçmesinde Sportif Direktör Monchi’nin katkısına değinen Uzun, ”Hem kulübün aynı zamanda oyuncu için doğru proje Roma idi. Onlar daha ağır bastı. Roma, Cengiz’i direkt A takıma aldı. Onu Monchi önderliğinde çok istediler. Monchi’nin tesiri çok büyük oldu. Direkt A takıma transfer yaptılar. Roma yılda 50-60 maç oynuyor. Israrcı tutum, oyuncuya bakış açıları çok etkili oldu.” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here