Ana sayfa Blog Deli Misin Sen Derler…

Deli Misin Sen Derler…

867
0
PAYLAŞ

Sabaha karşı bir vakit, kimisi hiç uyumamış kimisi gece yarısı sızmış kimisinin kafası hala dumanlı kimisi yüzüne vuran güneş ışığıyla uyanıp nerede olduğunu ayıkmaya çalışırken, kaptan bağıracak… Geldik beyler!

Sabaha karşı bir vakit, deplasman otobüsleri yanaşacak şehrinize. İçinden inen her kişinin yüzlerce anısı, hatırası olacak mutlaka o yolculukta. Ve tabi arkasında bıraktığı şeyler olacak her birinin. O aracın içinden inen adamların hayalleri çok büyük, her birinin kafasında öyle hayaller var ki, sizin aklınız almaz… Hiç biri hiç kimseye izah edemez bir takım uğruna kilometrelerce yol gitmenin manasını…
O bilinmezliği, araç kalkmadan önce ki o acı sesi “Beyler açık var” Anlatamayız size biz bunu…
Anlatsak da anlayamazsınız zaten.

Kime bir çayı 3 kişi içtiğinin mantıklı izahını yapabilirsin ki? Yada kime bir tas çorbaya 4 kaşık girdiğini anlatabilirsin? Neden hatunla buluşmak varken, hiç tanımadığın onlarca adamın doluştuğu o araçları tercih ettiğini anlatamazsın yani.
Gecenin yarısı sıcacık yatağını niye terk ettiğini anlatamazsın kimselere. Cepteki son parayı servise verip, biletsiz kilometlerce nasıl gircez beyler deyip durduğunu anlatamazsın… Passolige bestelenen o küfürlü bestelerden nasıl haz aldığını da anlatamazsın kimselere…

Deli misin sen derler, serseri derler, Beşiktaş seni kurtaracak mı derler, en çok da Beşiktaş senin karnını mı doyuruyor derler!

Saygılarımla,

Erdem Evcim

@ErdemEvcim_35

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here