Ana sayfa Süper Lig Beşiktaş – Fenerbahçe Maçı Öncesi Bilet Krizi || Özel Haber

Beşiktaş – Fenerbahçe Maçı Öncesi Bilet Krizi || Özel Haber

1091
0
PAYLAŞ

ÖNCE ATIŞTILAR SONRA BARIŞTILAR İL GÜVENLİK KURULUNDA BİLET KRİZİ YAŞANDI

İl spor güvenlik kurulu toplantısına bilet sayısı krizi yaşandı Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında bilet sayısı krizi yaşandı. Hafta sonu oynanacak olan derbi öncesi Beşiktaş kulübü yönetim kurulu üyesi Hakan Özköse ile Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Metin Doğan arasında bilet sayısı konusunda küçük çaplı tartışma yaşandı.

Beşiktaş Yöneticisi Hakan Özköse derbide 2100 bilet değil sadece 1900 bilet veririz demesi üzerine araya giren Metin Doğan “3 kulüp sezon başı genel sekreterleri ile bir protokol yapıldı. Buna göre üç kulüp 107 tl den bilet verecek ve herkes 2100 taraftar getirecek. Buna sizin kulübün genel sekreteri de imza attı” demesi üzerine Hakan Özköse hemen araya girdi ve “2100 bilet verirsek o zaman güvenliği yer veremeyiz.

Stadın kapasitesi belli yüzde 5 i 1900 kişi yapıyor. Gere kalan kısma güvenlik veremeyiz” demesi üzerine İstanbul emniyeti o zaman yan tribünlerden bize yer ayırın dedi. Bunun üzerine Hakan Özköse buranın biletlerini sattık dedi. Emniyet ise bize sormadan satmayacaktınız dedi. Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Metin Dogan “Biz 2100 yerine stadımızda kendilerine ilk yarıdaki maçta 2300 bilet verdik.

Mesut Özil’den Fenerbahçe İtirafı

2100 bilet istiyoruz bu maçta diye diretti. Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Hakan Özköse bu yapılan protokol yüzünden biz sıkıntı yaşıyoruz. Önümüzdeki sezon böyle bir anlaşmaya imza atmayacağız. 2100 bilet anlaşması stadımın kapasitesi yüzünden sıkıntı yaratıyor. Biz bu anlaşmayı seneye imzalayacağız ama sadece stadın yüzde 5 kapasitesi olarak imza atacağız dedi Daha sonra Hakan Özköse elini uzattı ve ufak çaplı tartışma yaşadığı Metin doğan’ın elini sıktı ve bilet vereceğiz küsuru bakma diyerek olayı tatlıya bağladı. Derbi de 1280 özel güvenlik, 1500 çevik kuvvet, 710 kadrolu ve 426 ücretli olmak üzere 3916 kişi görev yapacak.

[Tribünsel Özel]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here