Ana sayfa Süper Lig Dursun Özbek Seçim İçin İşaret Ettiği Kişi

Dursun Özbek Seçim İçin İşaret Ettiği Kişi

866
0
PAYLAŞ

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, istifa etmeyeceğini söylemiş oldu ve 2018’deki seçim için o adı işaret etti.

SÖZCÜ, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i ziyaret etti. Gazetemizin Spor Müdürü Bahadır Çokişler, Özbek’ten sportif ve ekonomik hedefler çerçevesinde önemli bilgiler aldı. Görüşme, Galatasaray Başkanı’nın ‘kurtuluş biçimülü’ olarak gördüğü Riva ve Florya projelerine yönelik eleştirilerle başladı. Bu eleştirilerin yersizliğini anlatmak için “Anlaşmaya onay çıkınca adeta göbek attım” diyen Özbek, şu ifadeleri kullandı:
“Kasım ayına doğru Riva ve Florya’da ilk adımı atarız. Riva’da 950 villa yapılacak. Dolayısıyla biz projelerimizi sunduk, her şeyi belirledik. İmar edilecek ve peşinden da satılacak. Buradan elde edilecek kazancın yüzde 80’lik kısmı Galatasaray’ın kasasına girecek. Yüzde 20 de anlaşma yapılan Emlak Konut’un olacak. Bu anlaşma benim içime sindi. Emlak Konut halka da açık bir firma. KAP’a da anlaşmayla ilgili açıklamada yaptılar. Buna karşın bazı insanlar arsaları sattığımızı iddia ediyorlar. Böyle bir vaziyet söz konusu değil. Biz bir proje anlaşması yaptık. Emlak Konut devletin; bütün ülke devletin! Devletin, Galatasaray’ın mallarında gözü mü var? Dağ, taş devletin. Esasen milyar dolarlık proje, bu iş Galatasaray’ın işi değil. Bunu 100 sefer anlattım ancak hâlâ idrak etmek istemeyenler var. Yeteneğim var ve yeteneklerimin yettiği kadar Galatasaray’a hizmet ediyorum.”

Dursun Özbek, çekilme seslerine kulak tıkamıyor ancak görevi bırakmak benzer biçimde bir tasarrufu da yok. Gündeminde ‘erken seçim’ olmadığını üzerine basa basa söyleyen Özbek şöyle konuştu:

“Ben genel kurulun emanetini taşıyorum. İstifa etmem için bir gerekçe yok. İnsanların kanaatine bakılırsa hareket edenler bu koltuğa oturamaz. 3 seneliğine yüzde 75 oy alarak seçilmişim. Seçim beyannamem var. O beyannamede tek tek yapacaklarımı ve söyleyeceklerimi yazmışım. Bunun dışında bir adım atmıyorum. 2018’de yönetimimi değiştireceğim. ‘Seçim olsun’ diye bir beklenti yaratıldı ve medya da bunu destekliyor. Üç sene sonra bana hepimiz hesap sorabilir. Genel kurula bağlıyım. 2018’de vazife sfaiz sonlanmış oluyor. Eğer Adnan Öztürk aday olursa ona destek veririm, başkanlığa yakışır.”

“Teknik direktörümüz Igor Tudor, benim beklentimi karşılayacak düzeyde. Daha hocamız geleli 2 ay olmuş. Zamana ihtiyacı var. Doğmamış çocuğa don biçiyoruz. Henüz transfer dönemi başlamadı. Florya’da bunun için ihtiyaç duyulan çalışmalar yapılıyor.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here