Ana sayfa Euroleague Ergin Ataman’dan Gündem Yaratacak Açıklamalar!

Ergin Ataman’dan Gündem Yaratacak Açıklamalar!

903
0
PAYLAŞ

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, idolünün Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic olduğunu belirterek “Bir konuda Ergin Ataman var ise politik yanıt vermez. İşin doğrusunu söyler. Fenerbahçe’yi hem kıskanıyorum hem de takdir ediyorum” dedi.

“Fenerbahçe’yi kıskanıyorum”
Basketbol kariyerinde imrenmek diye bir şey olamayacağını da kaydeden Ataman, kariyerinde 2 Final-Four oynadığını, 2 tane Euroleague’de 3’üncülük, Eurocup’da ise iki birincilik kazandığını hatırlattı. Kupa 3’ü de Beşiktaş ile kazanılmış olduğunu özetleyen Ataman, “Bir konuda Ergin Ataman var ise politik cevap vermez. İşin doğrusunu söyler. Fenerbahçe’yi hem kıskanıyorum bununla birlikte takdir ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Futbola da değinen Ataman, Fenerbahçe ile Galatasaray derbisinin sönük geçtiğini anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:
“O denli kötüydü ki, şaşkına döndüm. Maç sona erdiğinde altı yaşındaki oğlum ile Real Madrid ile Barcelona maçını izledik. Futbolun ne işe yaradığını o maçta gördüm. Türkiye’nin en büyük iki kulübü ayrı bir konumda. Derbide ortaya koyulan futbol Türk futbolunun kulüpler düzeyinde Avrupa’da neden başarılı olamadığının açık göstergesiydi.”

“Hiçbir takım Galatasaray’ın önüne geçemez”
Öğrencilerin sorularını da cevaplayan ünlü çalıştırıcı, bundan sonra Türkiye’de Galatasaray’dan başka herhangi bir takımda çalışmayı düşünmediğini söylemiş oldu. Ataman, “Galatasaray benimle çalışmayı istediği sürece benim için Türkiye’de asla bir takım Galatasaray’ın önüne geçemez” dedi. Ataman yine bir soru üzerine de Euroleague’de bugüne kadar 21 yıl takım çalıştıran ve 16 kez Final-Four oynayan Fenerbahçe koçu Zeljko Obradovic’in kendisinin idolü olduğunu belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here