Ana sayfa Futbol Eskişehirspor Seneye Süper Lig’de Olacak

Eskişehirspor Seneye Süper Lig’de Olacak

1002
0
PAYLAŞ

Eskişehirspor teknik direktörü Mustafa Denizli, “Şartlar ne olursa olsun önümüzdeki sezon Eskişehirspor Süper Lig’de, daha yani düştüğü yerde olacak” dedi.

Eskişehirspor teknik direktörü Mustafa Denizli, “Şartlar ne olursa olsun önümüzdeki sezon Eskişehirspor Süper Lig’de, daha şu demek oluyor ki düştüğü yerde olacak” dedi.
Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde bugün basın toplantısı düzenleyen Mustafa Denizli, ligin bitimine 7 haftanın kaldığını hatırlattı. Son maçlarında kendi sahalarında Adana Demirspor’a yenilmelerinin hem kendilerini bununla beraber taraftarlarını üzdüğünü ifade eden Mustafa Denizli, ancak bunun kendilerini hedeflerinden uzaklaştırmayacağını söyledi.
Önümüzdeki geleçek hafta salı günü deplasmanda grup lideri Evkur Yeni Malatyaspor’la, daha sonrasında da sahalarında 2’nci durumdaki Sivasspor ile karşılaşacaklarını belirten Mustafa Denizli şöyle devam etti:
“Bu ekibi, bu şehri hak ettiği, layık olduğu yere taşımanın hesapları içerisindeyiz. Bu hesapları da gerçekleştireceğiz. Şartlar ne olursa olsun önümüzdeki sezon Eskişehirspor Süper Lig’de, daha yani düştüğü yerde olacak. Sıkıntılı maçların bizi beklediğini biliyoruz. Bu hafta ve önümüzdeki hafta oynayacağımız 2 ekip, ligde şu anda üzerimizde bulunuyor. Maçlarımızda da bu 2 takımla. Malatya ile dışarıda, Sivas’la içeride oynayacağız. Bu 2 maç bizim için önümüzü görme açısından çok daha net bir tablo ortaya koyacak. Ben geldiğim günden beri ekibima, oyuncularıma, şehre, taraftara büyük bir inanç duymaktayım ve bu inancımı sonuca çevirmek için her şeyi ortaya koyacağız. Bizim için çok yoğun bir hafta. Hem Türkiye için hem bizim için. Bir hafta içerisinde bizler çok önemli 2 maç oynayacağız. Ülkemiz bir referandum gerçekleştirecek. Bu haftanın özellikle bizim için iyi geçmesini, düşündüklerimizi gerçekleştirmenin her çabasını, her damla terini ortaya koyma mecburiyetinde olduğumuzu bilerek hazırlanıyoruz. Zorlu rakipler olduğunu biliyoruz. Ligdeki tabloya bakmış olduğunız vakit Malatya’nın da Sivas’ın da bu ligin güçlü takımlar bulunduğunu görüyoruz. Biz güçsüz müyüz? Hepimiz de en az onlar kadar güçlüyüz. Bunu da ortaya koyacağız.”
Süper Lig’e çıkmak için hiç puan kaybetmemeyi hedeflediğini belirten Mustafa Denizli, sadece futbolda her an her şeyin bulunduğunu vurgularken şunları söyledi:
“Bizim hedefimiz planladığımüzden azca, hatta hiç kaybetmemek. Bunun için ne yapmamız gerekiyor biliyoruz. Futbol bildiğiniz her an her saniye her şeyin ters düz olabileceği bir spor dalı. En yakın örneğini dün akşam gördük. Beşiktaş’ın Avrupa Ligi çeyrek finalinde avantajlı girmiş olduğu oyunun son 5 dakikasında kazanırız diye düşündüğünüz bir anda maçın dönebildiğini görebiliyorsunuz. Futbolda bir saniyede her şey allak bullak olabilir.”
Kendisi benzer biçimde daha önce Süper Lig’de teknik direktörlük yapmış bir çok kişinin şu anda 1’inci lig takımlarında görev meydana getirdiğinı söyleyen Mustafa Denizli, bu konuda şöyle dedi:
“Bu ligler teknik adamlar için çalışma ortamıdır. Ben bütün çalışma yaşamım süresince hangi lig olduğuna bakmadım. Hissettiğim hangi ekip olduğuna baktım. Bunları da gönül rahatlığı içerisinde gerçekleştirdim. Dolayısıyla ben şehir olarak, ekip olarak, atmosfer olarak baktım. Eskişehir’in hangi ligde olduğu benim adıma çok da önemli değildi. Eskişehir’e bir ihtimal çok daha önce de beraber olabilirdim. O günkü şartlar bu evliliği gerçekleştirmedi. Dolayısıyla benim Eskişehir’e gelmem belki bu kıymetli teknik adamların karar vermelerinde onlar adına pozitif yönde bir etken olmuştur. Lige bakmış olduğunız süre bu ligde yıllarca süper ligde görev yapmış olan, yapacak olan biroldukça değerli teknik insanın var bulunduğunu görüyoruz. Bu da bu ülkedeki bu ligin hem teknik adamlar tarafınca hem kamuoyu tarafınca nasıl algılandığının da çok güzel bir işareti.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here