Ana sayfa Futbol Fatih Terim’e Ceza Geldi

Fatih Terim’e Ceza Geldi

PAYLAŞ

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Galatasaray ile oynadığı dönemde bir taraftara küfrettiği sebebi öne sürülerek 3 bin 500 TL tazminata mahkum edildi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 5 yıl önce Galatasaray’ın teknik direktörlüğünü yaptığı dönemde Antalyaspor ile oynanan maçta futbolsever Mürüvvet Karaboğa’ya hakaret ettiği iddiasıyla 3 bin 500 lira tazminata mahkum edildi.

Mürüvvet Karaboğa, zamanın Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in, 21 Ekim 2012 günü Mardan Stadı’nda Antalyaspor ile oynanan maçın son dakikalarında önce hakeme, arkasından seyircilere ve kendisine sövgü ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu. Karaboğa ek olarak Terim aleyhine 100 bin liralık tazminat davası açtı. Fatih Terim de avukatları vasıtasıyla Karaboğa aleyhine 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Hakaret kabahatlamasıyla Antalya 1’inci sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Karaboğa’nın da tespit edilemeyen sözlerle hakaret etmiş olduğu varsayılarak Fatih Terim’e ceza verilmedi. Antalya 7’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen tazminat davasında ise Fatih Terim 3 bin 500 lira içsel tazminat ödemeye mahkum edildi. Mahkeme, Terim’in açtığı 100 bin liralık karşı davanın ise reddine hükmetti. Mahkemenin kararında, kesinleşen Antalya 1’inci barış Ceza Mahkemesi ilamındaki gerekçeler ve maddi olaylar gereğince ağır tahrik altında meydana geldiği gözetilerek, yaşanmış olan acı ve sıkıntıların kısmen giderilmesi için davalıdan 3 bin 500 lira tinsel tazminatın alınıp davacıya ödenmesine karar vermiş olduğu açıklandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here