Ana sayfa Avrupa Kupaları Fenerbahçe Dünyada Tek Kulüp Oldu

Fenerbahçe Dünyada Tek Kulüp Oldu

1198
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe basketbolda öyle bir başarıya imza attı ki dünyada eşi benzeri yok. Sarı-lacivertliler hem bayanlarda aynı zamanda erkeklerde üst üste 3 yıl dörtlü final heyecanı yaşayan dünyadaki tek kulüp oldu.

Futbolda Avrupa arenasında hedeflenen başarıların peşinde kalan Fenerbahçe, basketbolda ise tarih yazdı. Sarı-lacivertliler, son 3 senedir hem erkek bununla beraber kadın basketbolunda dörtlü finale adını yazdırmayı başaran tek avrupa kulübü oldu. Kanarya ayrıca basketbolda artık Avrupa’da bir ekol haline geldi. Üst üste 6 kere dörtlü finalde boy gösteren Potanın Kraliçeleri, 3 kez finalde savaş verdi.

Erkek basketbol ekibi ise Zeljko Obradovic’le beraber büyük başarılar elde etti. 2015’te Madrid, 2016’da ise Berlin’de dörtlü final oynayan Fenerbahçe, bu sezon da son 4 ekip arasına kalmayı başardı. Fener, son 3 yılda da dörtlü final öncesi play-off serilerini 3-0 kazanırken bir seride üst üste 2 deplasman galibiyeti (Panathinaikos önünde) alan ilk Euroleague ekibi olarak da adını tarihe yazdırdı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here