Ana sayfa Süper Lig Fenerbahçe, UEFA’dan Para Alacak!

Fenerbahçe, UEFA’dan Para Alacak!

PAYLAŞ

UEFA ile görüşme yapan Fenerbahçe asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Şekip Mosturoğlu, “UEFA bize 2.1 milyon euro para ödeyecek” dedi.

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, UEFA ile yapılan görüşmenin detayları hakkında bilgi verdi. UEFA yönetim kurulu üyesi Servet Yardımcı aracılığı ile yapılan görüşmenin bir nezaket görüşmesi olduğu belirtilse de sarı lacivertlilerin UEFA’daki men olayları ve UEFA ile yaşanan sorunların masaya yatırıldığı öğrenildi.

Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan asbaşkan Şekip Mosturoğlu, “Yaklaşık bir ay önce randevusu alınmış, planlanmış bir toplantıydı. Ajandamızda hem kulübümüzü hem de bir bölümü Türk futbolunu ilgilendiren bir takım hususlar vardı. Bu konuda direkt olarakk UEFA Başkanı ve Genel Sekreteri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Kendi düşüncelerimizi anlattık. Çok olumlu, muazzam denilecek bir toplantı geçirdik. UEFA’nın yeni yönetiminin kulüp bazlı anlayışı olduğunu kavradık. Daha evvel böyle doğrudan diyalogların kurulması çok rastlanılan bir durum değildi. Bu bizi son derece mutlu etti.

Fenerbahçe – Doğuş Birleşmesi Neleri Getirecek!

Yıldırım Beyin başkanlığında Futbol Federasyonu delegasyonu da vardı. Onlarda Türk futbolu ile ilgili bir takım beklentileri ve problemleri belirttiler. Bana göre çok çok iyi toplantı oldu. Ayrıca onlara seçimleri kazanmalarından dolayı hayırlı olsun dileklerimizi bildirdik.

Somut olarak şunu söyleyeyim. Kulübümüzün uzunca bir süredir, 5-6 yıldır blokajda bekleyen 2.1 milyon Euro parası vardı. UEFA Başkanı bunun hemen ödenmesi konusunda talimat verdi. Bu çok olumlu bir gelişmeydi ve gündemdeki maddelerden sadece bir tanesiydi. Finansal fair play ve diğer konular ortadaydı; onları da konuştuk. Toplantı çok güzel oldu. İnşallah olumlu sonuçlarını hem kulübümüz hem de Türk futbolu adına önümüzdeki günlerde görürüz” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here