Ana sayfa Süper Lig Fikret Orman’ın Açıklamalarının Tamamı

Fikret Orman’ın Açıklamalarının Tamamı

1173
0
PAYLAŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Aram Sarafoğlu’nun açılış hitabının ardından divan kurulu üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Orman, yaşanmış olan yargı sürecine vurgu yaparak, “İnşallah bu son olsun” dedi.

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanlık Seçimi’nden yaşanmış olan gerginliğin peşinden Yalçın Karadeniz salonu terk etti ve çağrı heyeti temsilcisi Aram Sarafoğlu, açılış konuşmasını yaparak divan kurulunu açtı. Sarafoğlu’nun hitabının ardından salona gelen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kürsüye çıktı ve divan kurulu üyelerine hitaben konuşma gerçekleştirdi.
Yaşanan sürecin herkesi yorduğunu ifade eden Orman, “Bazı divan kurulu üyeleriyle de buluştuğumuzda aynı şeyi söyledim. Divan kurulu üyeliği, 25 yıl kongre üyeliği yapmış olan insanoğluın oluşturduğu istişare üyeliğidir. Ben de divan kurulu üyesiyim, hep haz duymuşumdur bunu söylerken. Divan kurullarında buluşulur, yönetim de katılır. Ben ve arkadaşlarım seçime geldiğimizden bu yana bununla iftihar ettik. Burada Beşiktaş’ın akil insanoğluı var. Yönetim kuruluna yapması gerekenleri ifade eder. Yönetim kurulu da bunları dinler ve bildiri alır. Divan kurulu asla ikinci bir güç, karşıcılık meydana getirilen yer değildir. Beşiktaş’a ayrı bir güç gösterme yeri değildir. Beşiktaş’ta kulübü yönetme ile yetki alan merci yönetim kuruludur. Yanlışlar varsa uyarı etmek bizim görevimizdir. Maalesef bu böyle olmadı” ifadelerini kullandı.
Divan kurulu üyesi olan her insanın bilmiş olduğu bir konu nedeniyle seçimin iptal edildiğini ifade eden Orman, “Ali Rıza Bey, divan yönetim kurulunun iptali için değil, divan seçiminin iptali için dava açtı. O günden sonra divan kurulu bir tek seçimle ilgili toplanabilir. Divan kurulu üyesi her insanın bilebileceği bir şeydir. Ancak bunları mahkemelere taşımak bizlere yakışmaz. İnştanrı bu son olsun. Beşiktaş adeta şahlanmış durumda. Buraya ulaşmadan önce bir gazetede ‘Türkiye’nin tek büyüğü Beşiktaş’ yazıyordu. Buna karşın nedir pay edemediğimiz hala anlamış değilim. 7 hafta kala 3. Yıldızı takmaya yakınız. UEFA’da 2-1’lik bir skor var herkes moral bozmuş durumda. Bunu da anlamıyorum. Burada yeneceğiz ve bu turu da geçeceğiz. Basketbol takımımızın bugün 4’te maçı var. Çok iyi gidiyor Ufuk hoca ve talebeleri. Hentbol ekibi yeniden şampiyon oldu. Nedir hisse edemediğimiz” diyerek sözlerini sürdürdü.

Beşiktaş’ın çok önemli bir atılım gösterdiğini ve günden güne daha da yukarılara çıktığını söyleyen Orman, “Konuşmak için konuşmalıyım. Beşiktaş yönetim kurulu ne yaptı ki, yapmaması lazım, ne yapmadı ki, yapması lazım. Maalesef bunlarla Beşiktaş kamuoyunu meşgul ediyoruz. Beşiktaş birlik içerisinde. Taraftarıyla, divan kuruluyla, genel kuruluyla birlik içindeyiz. Bizim şahsi bir hesabımız yok. Tek sevdamız Beşiktaş. Biz sizin namınıza bu işi yapıyoruz. Asil değiliz, vekiliz. Sizin için çalışıyoruz. Bu camiayı göğsünü gere gere yolda yürüyecek hale getirmeye çalışıyoruz. Geldiğimiz günü hatırlayın, bir de bugüne bakın. Beşiktaş’ın büyüklüğünü Beşiktaş değil, Lyon bile kabul ediyor. Maça insanları almışlar, diyorlar ki bizler organize etmedik. Gerçek dışı. Kendileri para kazanabilmek için bilet sattılar. Sattıktan sonra yandaşın kabahatı deyip bize suç atmaya çalışıyorlar. Burası bizim evimiz, burası Vodafone Arena. Gelsinler maçlarını izlesinler. Türkiye’de de ayak oyunları oynanıyor. Lyon’cular var. Onların da ağzının oranını vereceğimizden kesin olun” diyerek sözlerini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here