Ana sayfa UEFA Avrupa Ligi Fransa Basını Olayları Değerlendirdi

Fransa Basını Olayları Değerlendirdi

1095
0
PAYLAŞ

Günlük spor gazetesi l’Equipe, Lyon-Beşiktaş maçında çıkan olaylardan her iki ekibin taraftarlarının da sorumlu olduğunu yazdı.

Stat haricinde başlayan olayların satadın içinde de devam ettiğini belirten l’Equipe, önce Lyon taraftarının Türk seyircisine saldırmış olduğunı, daha sonrasında siyah-beyazlı taraftarların polis ile çatıştığını beyan etti. Stat içinde her iki ekibin izleyicilerinin birbirlerine ellerine geçeni fırlatmaları ile başlamış olan vaka ile alt sırada bulunan Lyon seyircisinin sahaya indiğini ve bu ürkü hareketinin maçın 45 dakika geç başlamasına sebep olduğunu belirten gazete, yaşanmış olan olaylarda tek bir tarafın kabahatlanmasının zor bulunduğunu belirtti.

Olympique Lyon Başkanı Jean Michel Aulas’ın paniğe kapılıp sahayı basan taraftarların arasına gelmiş olarak izleyici hoparlöründen herkesi sakin olmaya çağrı ettiğini ve uzun bir süre seyircilerin içinde kalmış olduğunı ve o dakikadan itibaren, müthiş gürültüye karşın başka bir olay yaşanmadığını da okuyucularına duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here