Ana sayfa Süper Lig Galatasaray’ın Değeri Düşmeye Başladı

Galatasaray’ın Değeri Düşmeye Başladı

1123
0
PAYLAŞ

Dursun Özbek göreve başladığında 177.7 milyon Euro olan Galatasaray’ın değeri bugün 100 milyon seviyesine geriledi. Başkan Dursun Özbek göreve ulaştığında geniş ve kaliteli bir ekibe sahipti Galatasaray…

Sadece üst üste meydana getirilen yanlış transferler ve satılan futbolcularla bugünlere kadar gelindi. İsterseniz Dursun Özbek’in göreve geldiği dönemdeki sarı-kırmızılı takımın kadrosuna bir göz atalım.

Galatasaray’ın kadrosunda bulunan oyuncuların piyasaya kıymeti 177.7 milyon Euro’yu buluyordu. Günümüzde bu sayı 100.1milyona düştü. Telles, Melo ve Burak gibi yıldızlar satıldı. 77.6 milyonluk bir değer kaybı söz konusu. Üstelik ortada tek bir başarı yok. Sneijder ve Podolski de ayrıldıktan sonrasında Galatasaray, Anadolu ekibinden ayrımsız kalacak. Göreve geldiği ilk günlerde kulübün mali açısını en iyi bilen birisi olarak “Kulübün borç problemi yoktur” diyen Durun Özbek, ilk iş Florya ve Riva’yı sattı. Sadece borç hiç azalmadı. Podolski dışında bir tane isabetli oyuncu alınmadı ki, Alman yıldız yok pahasına satıldı. Transfere 32 milyon Euro harcandı, Aysal döneminden kalan miras tek tek satıldı. Kulübün iç işleri her fırsatta sızdırıldı. Artık sabrı taşan yandaşın tepkisi boykot edecek boyuta vardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here