Ana sayfa UEFA Avrupa Ligi Galiba Lyon Başkanı Aulas Korkmuş

Galiba Lyon Başkanı Aulas Korkmuş

1151
0
PAYLAŞ

Türk futbolunu UEFA’da yönetici olarak uzun yıllar temsil eden ve önemli görevlerde bulunan Şenez Erzik, Lyon Başkanı Aulas’ın taleplerini yorumladı.

Beşiktaş’ın olaylı geçen ve maç öncesindeki saha ve izleyici olaylarının damgasını vurduğu Lyon deplasmanındaki macerasının yankıları sürüyor.

45 dakika gecikmeli başlamış olan maç, rötarlı da olsa oynandı ve hemen sonra tribünlerde büyük bir olay yaşanmadı.

Ancak Lyon Başkanı Aulas, İstanbul’a gidecek takımının güvenliğinden endişe ettiğini ve rövanş maçının seyircisiz oynanması gerektiğini söyleyerek şaşırtıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Türk futbolunu uzun süre Avrupa’da, UEFA’da üst düzey yönetim seviyesinde temsil eden ve önemli görevler yapan Şenez Erzik’ten Aulas’ın sözleriyle ilgili yorum geldi.

A Spor’a konuşan Erzik, 20 bin Türk yandaşın orada bulunmasının riskli bir konum bulunduğunu ima edip güvenlik önlemleri konusunda Fransız kulübünün görevli bulunduğunu söyleyen şu ifadeleri kullandı:

“20 bin Beşiktaş seyircisinin oraya gitmesi maçtan önce beni tedirgin etti. Hele bu şekilde üst tribüne Beşiktaşlılar, altta da Lyon yandaşının olması yanlıştı. Patlayıcı madde, meşale sokulmuşsa güvenlik tedbirlerini almak konusunda Lyon sınıfta kalmış demektir. Meşaleyi yakmak suç fakat stada sokulmasını engelleyememek daha büyük suç.”

2017’de sözleşmesi sona erecek sona erecek 60 dünya yıldızı
Erzik rövanş maçının seyircisiz oynanması talebi hakkında ise çok net bir yorum yaptı ve Aulas’nın talebini korkuya bağladı.

Lyon başkanının kafası karışık. ‘Rövanş seyircisiz oynanmalı’ demesi büyük yanlış. Kimse bunu söylemesi imkansız. Sanırım Lyon başkanı çok korktu. Rövanş maçının seyircisiz oynanması şeklinde bir durum söz konusu olması imkansız”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here