Ana sayfa Süper Lig Hasan Ali’nin İmzasında Şok Gerçek!

Hasan Ali’nin İmzasında Şok Gerçek!

1275
0
PAYLAŞ

Ocak ayında ameliyat olsa önemli maçları kaçıracaktı… Takımdan ayrı kalmamak için ameliyatı erteledi ama çatlak burunla çıktığı maçlarda aldığı darbeler futbolcuyu daha ağır sakatlık riskiyle karşı karşıya getirdi. İşte Hasan Ali’nin bu fedakarlığını, yönetim karşılıksız bırakmadı.

Van Persie’ye Yeni Talip! Ayrılacak mı?

Fenerbahçe’nin ulusal sol beki Hasan Ali Kaldırım, önceki gün 3 yıllık sözleşme uzatarak kulübünde kaldı. Ligin bitimiyle serbest oyuncu konumuna düşen Hasan Ali’nin, Ocak ayının başından bu yana yaşadığı büyük sakatlık problemine rağmen sahada olmaktan vazgeçmemesi, yönetimin oyuncuyu kadroda tutmasında önemli etkenlerden biri oldu. Hasan Ali’nin idmana dahi çıkmaktan imtina eden bazı yıldızlara örnek olacak bir hikayesi var. Geçen sezonun dönem arasına doğru oynanan maçta girdiği ikili mücadele sonucunda Hasan’ın burnunda çatlak oluştu. Doktorlar, nefes almakta dahi zorlanan oyuncuya derhal ameliyat olmasını önerdiler. Ancak o, “Bu hassas dönemde takımdan ayrı kalmak istemiyorum” diyerek ameliyatın tarihini erteledi.

ALDIĞI DARBELERLE ÇOK KAN YUTTU

Hasan Ali, Ocakta ameliyat olsaydı takıma Şubat sonu gibi dönebilecekti. Fenerbahçe’nin önemli maçlarında takımla birlikte olamayacaktı. Takımdan ayrı kalmamak adına fedakarlık yaptı. Fakat bu süreçte ciddi sağlık sorunları yaşadı. Çatlak burunla çıktığı maçlarda aldığı darbeler sonrası genzine kan gitti, 6 ay boyunca daha ağır sakatlık riskiyle karşı karşıyaydı. Sezonu bu şekilde tamamlayan Hasan Ali geçtiğimiz günlerde burun ameliyatı oldu.

GARANTİ ÜCRET ARTTI PRİMLERİ AZALTILDI

Fenerbahçe ile Hasan Ali Kaldırım arasında yapılan 3 senelik sözleşmede çok büyük bir ücret artışı olmadı. Hasan’ın garanti ücreti artırılırken, 14 bin Euro olan maç başı parası, ‘Puan başına 4 bin Euro’ olarak düzeltildi. Bu da oyuncunun prim ücretinin yıllık 200 bin Euro gibi bir rakamla önemli ölçüde azalmasını sağladı.

[Skorer]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here