Ana sayfa Blog Acun Ilıcalı GFB Tv’ye Konuştu

Acun Ilıcalı GFB Tv’ye Konuştu

PAYLAŞ

Fenerbahçe taraftarı Acun Ilıcalı, GFB’nin Youtube hesabında yayınlanan programda Genç Fenerbahçeliler’in basın sözcüsü ve amigosu Yücel Aslan’a konuk oldu. Acun Ilıcalı’nın sözlerinden Tribunsel’in derledikleri şu şekilde:

Beni dayım Fenerbahçeli yaptı. Dayıma ailem tarafınca beni ve ağabeyimi Fenerbahçeli yapması için görev verildi. Hepimiz Edirne’deydik, dayım o dönem İstanbul’dan Edirne’ye geldi. Bir maça götürülmemizle birlikte o farkı yaşadık.

Aliexpress TR

Futbolcu olmak her zaman hayalimdi. Fakat olabilir miydim, onu düşünmüyorum. Futbolcu olmak için fizyolojik açıdan hayata 3-0 önde başlaman lazım. Biroldukça şeyi başardım kariyerimde futbolcu da olmak arzu ederdim.

Futbolda 12-13 yaşından sonraki 10 yıllık dönem büyük bir tutkudur. Benim o dönem en beğendiğim oyuncu Rıdvan Dilmen’di. Messi’yi Barcelona’da seyretmek gibiydi Rıdvan Dilmen’i izlemek. Alex ve Pierre van Hooijdonk’u kimse inkar edemez. Emre Belözoğlu benim yakın dostum ve kardeşimdir bu isimler benim için her zaman ön plana çıkar.

Fenerbahçe başkanı olurum diyemiyorum. 5-6 yıl önceki dönem haksız suçlamalarla karşı karşıya kaldığımızda kulüp yöneticileriyle toplantılara katıldım. Ben tam anlamıyla enerji olarak kendimi veremezsem kendimi suçlu gibi hissederim.

​Ben bir yere bağlı olup uzun süreli istikrarlı çalışan insanları severim. Show TV’de 10 yıldan fazla vazife yaptım ve işler çıkmaza girene kadar ayrılmadım. Sadakat duygusu benim için çok önemli. Genç Fenerbahçeli arkadaşlarımızda da bu önemli.

Mağlubiyetlerde tepkiye karşı çok meyilliyiz, bu öteki takımlarda da var. Takımınızın baskı yüzünden sıkıntı çektiği dönemleri görmüş oldum. Volkan’ın, Oğuz’un ve Alex’in iç sahada yuhalandığına şahit oldum. Ben Boca taraftarını çok severim. Tribünlerinin müzikli harika bir ritmi var. Arjantin ve Totenham tribünü çok etkileyiciydi.

Muhabirlik şu andaki pozisyonumdan daha zor. Şu anda 1500-2000 birey benimle çalışıyor. Kendini kabul ettirme çabasında olduğum dönemlerde İngiltere’de haber yetiştirmek için aşırı hız yaptığım için hapishaneye girdiğim dönem oldu.

O dönemler fizyolojik açıdan yoruluyordum; şimdi de zihinsel olarak yoruluyorum. Deplasmanlara günü birlik gittiğim maçlar olmuştur. Futbol ve Fenerbahçe benim için inanılmaz bir duygu.

Röportajın tamamı:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here