Ana sayfa Futbol Avrupa’nın dev kulüplerinden FIFA’ya boykot tehdidi – Spor Haberleri

Avrupa’nın dev kulüplerinden FIFA’ya boykot tehdidi – Spor Haberleri

PAYLAŞ

FIFA, Kulüpler Dünya Kupası’nı elden geçirerek buradan yeni bir lig yaratmayı planlıyor. Milliyet gazetesinin haberine göre, sönük bir turnuva olarak devam eden bu organizasyonu, 24 takımdan oluşacak bir çeşit dünya şampiyonlar ligi formatına büründürmek isteyen dünya futbolunun patronları, son olarak bunu 2021’den geçerli olmak üzere hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Aliexpress TR

Ancak bu plana Avrupa’dan tepki geldi. Kıta futbolunda UEFA’nın en önemli ortağı olan Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), bunu kabul etmeyeceklerini, yeni ligin uygulamasının 2024 sonrasına bırakılmasını talep etti. Birlik, yeni ligin FIFA tarafından onanması durumunda dahi kendilerinin buna iştirak etmeyeceğini duyurarak boykot edeceklerini açıkladı.

FIFA’nın gündemindeki en önemli konulardan bir tanesi olan bu yeni lig için, yine birlik tarafından 2021’den itibaren pilot şekilde uygulamaya konulması teklifi verildi. Avrupa kulüpler birliği özetle, 2024’e kadar geçerli olacak üzerinde uzlaşılmış uluslar arası maç takviminin değişmesini istemiyor. ECA’nın bu ifadeleri, altında üye federasyonlarının ve kulüplerin imzası olan bir mektupla duyurduğu belirtildi.

15 Mart 2019

Ronaldo`yu taklit etti kırmızı kartla oyundan atıldı!
Hajduk Split`in U19 takımında forma giyen Blaz Laus, gol attıktan sonra Cristiano Ronaldo`nun Atletico Madrid maçındaki sevincini taklit edince kırmızı kartla oyundan atıldı.
İlgili Haberi Oku

Kaynak:Skor Orjinal İçeriğin Adresi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here