Ana sayfa Futbol Azmin zaferi… Felç geçirdikten 3 ay sonra… – Spor Haberleri

Azmin zaferi… Felç geçirdikten 3 ay sonra… – Spor Haberleri

PAYLAŞ

Hanifi KILIÇ / SÖZCÜ SKOR Ağabeyinin vefatı sonrasında yaşadığı büyük üzüntü nedeniyle beyin kanaması geçiren 55 yaşındaki Celal Karaca’nın vücudunun sağ tarafı yüzde 90 oranında felçli kaldı. Doktorların, eğitmenler eşliğinde spor ve egzersizler yapması istenen Karaca, soluğu Şehitkamil Belediyesi Erkek Spor Merkezi’nde aldı. Uzman eğitmenler desteğiyle aralıksız çalışarak sağlığına kavuştu.

Aliexpress TR

10 Eylül 2018

Engelli kızı için başladı, Antalya birincisi oldu!
Doğuştan ‘meningomyelosel hidrosefali’ hastası olan kızını taşımakta zorlandığı için kollarını güçlendirmek adına muaythaiye başlayan 37 yaşındaki Dilek Sert, katıldığı ilk turnuvada Antalya birincisi oldu.
İlgili Haberi Oku

AZMETTİ VE BAŞARDI

Konuyla ilgili konuşan Celal Karaca, “Rahmetli abimin vefatını büyük bir hüzünle öğrendikten kısa bir süre sonra üzüntüye bağlı olarak beyin kanaması geçirdim. Sağ olsunlar doktorlarımızın ilgi ve çabası ile kritik dönemi atlattım. Ancak maalesef vücudumun sağ bölgesi felçli kaldı” diyerek başarı hikayesini şöyle anlattı:

“Doktorlar, uzman bir eğitmen eşliğinde spor yapmam halinde sağlığıma kavuşma ihtimalim olduğunu ifade ettiler. Sağolsunlar hocalarımız, benimle özel ilgilendiler. Her geçen gün daha iyi hissetim. Doktorum kontroller esnasında olumlu ilerlemelerden söz edince daha büyük azim ve istekle spor yaptım. 3 aylık bir dönem sonrasında büyük bir mucize gerçekleşti ve sağlığıma çok büyük ölçüde kavuştum.”

Spor yapmanın yaşının olmadığını ve bundan sonrada spor yapmaya devam edeceğini söyleyen Karaca, sağlığına kavuşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

SPORUN FAYDALARI

Spor yapan yetişkinlerin günlük hayatın stresini attıklarını, ruh ve beden sağlığını daha uzun yıllar koruyabildiklerini ifade eden Şehitkamil Belediyesi Spor Merkezi Eğitmeni Hacı Kömürcü, sporun insan yaşamındaki faydalarını şöyle sıraladı:

“Düzenli olarak spor yapan yetişkinlerin, günlük hayatın stresini çok daha hızlı atıyor, ruh ve beden sağlığını daha uzun yıllar koruyabiliyorlar. Spor; mutluluk, öfkeyi kontrol edebilme, saldırganlığı frenlemeye yardımcı oluyor. Erişkinlerin, dinç ve dinamik görünmelerini sağlıyor. Yaşlılar, dinç yapıları ile toplum içinde sevilen kişiler oluyor.”

Kaynak:Skor Orjinal İçeriğin Adresi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here