Ana sayfa Alt Ligler Başbakan Sakarya’nın Stadyumu İçin Talimat Verdi

Başbakan Sakarya’nın Stadyumu İçin Talimat Verdi

PAYLAŞ

Sakarya’da yapımı devam eden 28 bin 154 koltuk kapasiteli stat, 136 bin metre kare alana inşa edildi.

Başbakan Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı arayarak, Sakarya’da yapımı devam eden stadyumun 27 Eylül’e yetiştirilmesi talimatı verdi.

Aliexpress TR

Sakaryaspor, yapımı devam eden stadın yeni sezonun başına yetişmemesi sebebiyle evindeki ilk maçı Karşıyaka ile Gebze’de oynadı. Başbakan Binali Yıldırım ise yeni stadın Sakaryaspor’un evinde oynayacağı 27 Eylül’deki ilk maça yetiştirilmesi için start verdi.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı arayan Başbakan Binali Yıldırım’ın, çalışmaların bir an önce tamamlanması yönünde talimat verdiği öğrenildi.

Sakarya-Karasu yolunda, şehir merkezine yakın bir konuma inşa edilen Yeni Sakarya Stadyumu, 136 bin metrekare bayındır alanından oluşuyor.

Toplam 28 bin 154 koltuk kapasitesine haiz olacak stadyumda 19 adet loca, 16 asansör, 160’ı kapalı olmak üzere bin 445 kapasiteli otopark ve 15 enstrumanlık otobüs parkı yer ediniyor.

Süper lig ve UEFA standartlarındaki stadyumun, bir tek maçlarda aktif olan bir tesis değil, sürekli olarak etkinliklerle canlı tutulan aktivite alanı olması hedefleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here