Ana sayfa Röportaj Belhanda’nın Galatasaray Dergisine Verdiği Röportaj

Belhanda’nın Galatasaray Dergisine Verdiği Röportaj

PAYLAŞ

Sarı kırmızılıların Faslı yıldızı Younes Belhanda, Galatasaray Dergisi’ne röportaj verdi.

Galatasaray’ın sezon başında ekibine kattığı Belhanda, Galatasaray Dergisi’ne verdiği röportajda attığı taklaların hikayesini, daha önce Türkiye’den aldığı teklifleri ve ekibin mevcut durumunu anlattı.

Aliexpress TR

“Normalde saha içine çok çabuk adapte olan bir oyuncuyum. Gittiğim takımlarda karakterimden dolayı bir adaptasyon sorunu yaşamadım.” diyen Belhanda, “Türkiye’den teklif almak benim için çok yeni değil. Daha önce de teklif almıştım. Türkiye bilinen bir futbol ülkesi… Galatasaray da Avrupa’nın güçlü ekiplerinden, devamlı şampiyon olan bir takım. Her dönem çok büyük oyuncular yer aldı Galatasaray’da… Ne süre o teklif Galatasaray’dan geldi, hiç düşünmeden kabul ettim.” ifadelerini kullandı.
Galatasaray’daki beklentilerin baskı yaratıp yaratmadığı sorulan Belhanda, “Doğrusu, taraftar ve basın ya da diğer unsurlar üzerimde baskı yaratamaz. En azından ben dış etkenlerin baskısını hissetmem. “Daha iyi oynamalıyım” diye ben kendi üzerimde baskı yaratırım. Yeni bir takım kurulduğu vakit ne olursa olsun zorluklar olur fakat benim şu an ekibimizda görmüş olduğum mücadele ruhuna sahip bir ekip olduğu. Evet, yeni oyunculardan kurulu bir ekip fakat yeni olmasına karşın mücadele eden bir takım. Taktik olarak bazı eksiklerimiz şu an için var. Fakat taktik anlayış zamanla, beraber oynadıkça daha iyi olacaktır. Bence önemli olan, sahadaki herkesin birbiri için mücadele etmesi. Buna sahip olmak çok önemli.” diye konuştu.
Takla atarak yaptığı gol sevincini de özetleyen Faslı oyuncu “Küçükken dostlarımla karate yapardık. Jackie Chan ve Bruce Lee şeklinde karakterlere özenirdik ve yapmış olduklarını yapmaya çalışırdık. Git gide daha zor hareketler yapmış olduk. Dostlarım “Gol attıktan sonra da yapabilirsin” demişlerdi. Marsilya’ya karşı 2009 senesinde bir gol atmıştım, o golün ardından ilk kere yapmıştım.” ifadelerini kullandı.

Kariyerindeki en iyi maç olarak 2012’de Marsilya’ya karşı 2 gol attığı karşılaşmayı hatırlatan Belhanda, dünyadaki kahramanı olarak ise Hz. Muhammed’i görmüş olduğunu sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here