Ana sayfa İçerik Bu Alex Başka Alex! Alex Morgan.

Bu Alex Başka Alex! Alex Morgan.

PAYLAŞ
”Eğer bir oyuncuyla şansınızı deneyecekseniz, Alex Morgan’la denemek isteyeceksiniz. Çünkü o bütün bir oyunu değiştirebilir…”
Alex; Amerikalı bir kadın futbolcu. 2011’de FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda aldıkları ikincilikte milli takımın en genç oyuncusu oldu, 2012 Yaz Olimpiyatlarında ise Japonya’ya karşı 2-0’lık galibiyetleriyle ilk altın madalyasını kazandı.
Birçok spor dalıyla ilgilenerek büyüyen Morgan, 14 yaşında tam anlamıyla futbol ile bütünleşti. Diamond Bar High School’a gittiğinde NCAA’da bulunan üç ligte de oynadı ve gösterdiği performans sonucunda ”NSCAA All-American” olarak anıldı. Yani en iyi takımların bulunduğu lig.
Morgan, liseden sonra dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Berkeley’deki California Üniversitesine devam ederken üniversitenin futbol kulübü Golden Bears’ın dört yıl boyunca NCAA turnuvasına katılmasında büyük rol aldı.
2008 yılında ”FIFA U-20 Women’s World Cup”ta ABD’ye kupayı getiren golü attı. Kuzey Kore’ye karşı attığı o gol kayıtlara ”Turnuvanın Golü” olarak geçerken gol FIFA tarafından ”Yılın En İyi İkinci Golü” olarak seçildi.
Resmi olarak profesyonel futbol hayatına, 22 yaşında transfer olduğu Western New York Flash takımıyla adım attı. Aynı yıl (2011) FIFA Kadınlar Dünya Kupası’na katıldı ve ilk Dünya Kupası golünü yarı finalde Fransa ağlarına gönderdi. Ancak futbolundan ziyade güzelliği ve mütevaziliğiyle de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Onu o yapan şey ise pembe bandı!
Ayrıca kadın futbolu için gerçekten bir idol! Başarılar!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here