Ana sayfa Avrupa Cristiano Ronaldo Mu, Lionel Messi Mi?

Cristiano Ronaldo Mu, Lionel Messi Mi?

PAYLAŞ

Barcelona’nın süper üçlüsünden Neymar; Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’nin karşılaştırılmasıyla ilgili fikrini paylaştı.

Net bir fikir vermesi beklenen Neymar, buna rağmen bu konu hakkında konuşmayı sevmediğini söyleyerek, “hakikaten haz etmiyorum. Ronaldo ve Messi son 10 senedir devam eden bir halde en üst seviyede iki büyük oyuncu. İkisine de son aşama hayranlık duyuyorum ve biriyle her gün birlikte antrenmana çıkıyorum. Oynadığım en iyi oyuncu ve kendisinden çok şey öğreniyorum.” dedi.

Aliexpress TR

Messi ve Suarez sayesinde en iyi sürecini geçirdiğinin de altını çizen Neymar, “Bugün harika bir bildirişimimiz var. Arkadaşız ve siz birbirinizi sevdikçe, yardımlaştıkça, paslaştıkça yada o bir gol attığında bunun faydasını görürsünüz. Dolayısıyla çok mutluyuz. Yalnız o değil, Suarez de büyük bir oyuncu, bir efsane. şu demek oluyor ki hakkaten iyiyiz. Birimiz diğerine devamlı yardımcı oluyor. İçerisinde bulunmuş olduğum şu anı yaşamaktan gerçekten çok mutluyum. Her şekilde kariyerimin en iyi dönemi. Bir tek rakamlar açısından demiyorum, oynadığım futbol açısından da. İstikrarlı bir halde devam etmekten dolayı çok mutluyum. Ekip arkadaşlarıma da yardım ediyorum ki en önemli nokta da bu…” ifadelerini kullandı.

“BREZİLYA BANA BAĞIMLI DEĞİL”

Teknik direktörleri Tite ile ulusal takımının yükselişe geçtiğini belirten Neymar, Brezilya’nın kendisine bağımlı bir durumunun ise asla söz konusu olmadığını söylemiş oldu. Yıldız oyuncu, “Her süre söyledim; Brezilya milli takımında Neymar’a bağımlı olma benzer biçimde bir konum asla olmadı. Milli ekibimız en iyiye odaklanacak, mütevazı bir halde rakibe konsantre olacaktır. Bunun için oynamamız gerektiğini biliyoruz. Bu anlamda her şeyi yapmaya çalıştık ve bazı şeyler birlikte iyi gitmedi. Sonra profesör Tite geldi ve bunu ayarlamayı başardı. Bizi doğru şekilde konumlandırdı, yani Brezilyalı anlayışıyla. Sonrasında futbolumuzu oynamaya başladık. Çok fazla oyuncu değiştirdiğini düşünmüyorum. Sadece oyun anlayışımızı değiştirdik ve bu da tüm futbolcularda, onların kalitesinde tesirini gösterdi. Daima söylediğim gibi; Brezilya’nın çok sayıda yüksek kalitede oyuncusu var. Sadece bu kadarını diyeceğim.” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here