Ana sayfa Süper Lig Dursun Özbek Mali Genel Kurulda Konuştu

Dursun Özbek Mali Genel Kurulda Konuştu

PAYLAŞ

Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda konuştu ve Avrupa ile ilgili bir sorunun olmadığını söylemiş oldu.

Galatasaray Spor Kulübü yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Lütfi Kırdar kurultay Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Aliexpress TR

2017’de sözleşmesi sona erecek sona erecek 60 dünya yıldızı
“Türk Telekom Arena’nın tapusunu 1 gün önce aldık.” diyerek tapuyu ekranda üyelere gösteren Özbek, “Çok uğraştık. 300 milyon TL vergi borcumuz vardı. Hangi yönetim bu borcu yapmış olursa olsun ben bunu demek zorundayım. İcra ettiğimiz görüşmeler sonucu bu borcu 27 milyon liraya düşürdük. 2016 yılı itibariyle Galatasaray’ın geliri 559.8 milyon lira. Giderimiz 549 milyon lira. Peki bu dönem zararı nereden geliyor? Galatasaray’ın borçlarının büyük bölümü faizler ve kur farkından oluşuyor.” dedi.

Galatasaray’ın Avrupa ile ilgili bir sorunu olmadığının altını çizen Özbek, “Bu cevabı UEFA’dan birinci seviyede aldım. Hepimiz bunu bu şekilde bilsin. Futbolda çok başarılı olduğumuzu söyleyemem. Bazı hatalarımız oldu. Artık ileriye dönük projelerle hareket edeceğiz.” diye mevzuştu.

“Florya’da bir tek 2 sahamız var. 1 gün dinlensin diye Olimpiyat Stadı’na gidiyoruz. Bu Galatasaray’a yakışıyor mu?” diyen başkan Özbek, Kemerburgaz’da TT Arena’ya 7-8 dakika mesafede yeni tesis için antak kalma sağlamış olduklarını da sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here