Ana sayfa Hikayeler Fernandao’nun Geri Dönüş Hikayesi

Fernandao’nun Geri Dönüş Hikayesi

PAYLAŞ

Temmuz ayında 111 kilo ile çalışmalara başlayan ve futbolu bırakma noktasına gelen Brezilyalı golcü, verdiği 15 kiloyla kendine gelirken, 317 gün sonrasında gol orucunu bozdu. 30 yaşındaki futbolcunun 6 ayda yaşadıkları, son dönemin popüler televizyon programı “Ağır Yaşamlar”ı anımsattı.

Fenerbahçe’de Göztepe maçının kahramanlarından olan Jose Fernandao’nun dönüşü ders şeklinde…Geçen sezon kolu kırılan ve zor bir ameliyat geçiren Brezilyalı oyuncu, yaşadıklarının arkasından hem fiziksel hem mental olarak adeta dibi gördü. Dönem içinde gönderilmesine kati gözüyle bakılıyordu.
Temmuz ayından itibaren kondisyoner Fatih Yıldız ile çalışmaya başlaması, Fernandao’yu hayata ve futbola döndürdü. Brezilyalı oyuncu, bu çalışmalara başlamadan önce tam 111 kiloydu ve futbolu kafasında nerede ise bitirmişti. Tek hedefi Brezilya’ya dönerek futbola ülkesinde nokta koymaktı. Fernandao yaptığı çalışmalar sonrasında hem zayıflamaya hem de eski gücüne gelmeye başladı. Hızla kilo verişi, onu mental olarak da iyi duruma getirdi. Teknik direktör Aykut Kocaman’ın, “Senden daha iyisini bulmak basit değil. Bundan dolayı takımda kalmanı ve Antalya’ya bizimle gelmeni istiyorum” sözleri de doping etkisi yaptı. 96 kilo olan ve fit bir görüntüye kavuşan Fernandao, Süper Lig’de 310 gün sonrasında ilk 11’de sahaya çıkarken, 317 gün sonra gol orucunu da bozdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here