Ana sayfa Blog Karabükspor Tribününün Kamuoyu Duyurusu

Karabükspor Tribününün Kamuoyu Duyurusu

PAYLAŞ

Karabükspor tribün platformlarından Kırmızı-Mavi Kardemir Karabükspor Taraftar Platformu yaşanılan sıkıntılı dönemler hakkında resmi internet sitesinden sert bir açıklamada bulundu.

İşte o açıklama;

Aliexpress TR

Değerli Karabükspor taraftarları…
Bugün bir kongre sürecinden daha çıktık. Son dokuz ayda yaşadığımız üçüncü seçim ve ikinci kayyum tehlikesini geride bıraktık. Çok değil, bir sene önce çoğumuzun aklının ucundan geçmeyecek süreçler ve zorluklar yaşadık. Tabii ki tüm bu yaşananların sonunda en çok yıpranan, en çok üzülen de sizler, bizler yani Karabükspor iyiyse mutlu olan, kötüyse üzülen, kızan ancak asla terk etmeyen taraftar oldu…

Karabükspor’u içinde bulunduğumuz duruma getirdiğini düşündüklerimize çok kızdık, belki küfrettik. Daha sonra zor günde taşın altına elini soktuğunu düşündüklerimizi de koşulsuz destekle bağrımıza bastık. Ancak bugün gelinen noktada görüyoruz ki birçok konuda yanılmış, yanıltılmışız!

Kongrede görevi yeni yönetime devreden Ziya Ünsal yönetimi bugün kahraman gibi lanse ediliyor. Oysa görüyor ve duyuyoruz ki önceki yönetimin eleştiri konusu olan uygulamaları aynen devam etmiş. Değişen sadece isimler…

Soruyoruz!

Ünsal yönetiminin kongreye iki gün kala adaylıktan çekilmesinin sebebi tam olarak nedir? Yapılan açıklamalar kesinlikle doyurucu değil. Acaba soruşturmaların sonucunda iş çekindikleri ve uğraşmak istemedikleri bazı noktalara mı varıyor? Bu soruların cevaplarını alt metinlerde aramak istemiyoruz. Çıkıp açık açık konuşacak, dirayetli idareciler istiyoruz!

Gelelim transfere…

Gönderilen oyunculardan elde edilen tasarrufun miktarı, yeni transferlerin maliyetiyle aynı. Yani maddi olarak ortada bir kazanç yok. Ama takımın kadro kalitesinde bariz bir düşüş var… Ve yine ödenen yüksek menajer komisyonları…

Bu konuda dönen dedikodulara girecek olursak işin içinden çıkamayız. Soruyoruz: Madem bu işten kulüp maddi kazanç elde edemeyecekti, neden Süper Lig kadrosunu dağıttınız da TFF 2.lig kadrosu kurdunuz?

Bir kulüp düşünün ki, seçilen yeni başkan ve yönetim kurulu koca bir şehrin içine sinmesin… Biz bugün bunu yaşadık. Kulübün yeni başkanı konuşmasını yaparken bir protestoyla karşılaştı. Yapılan itirazın içeriği doğru veya yanlış, alınması gereken mesaj, içinde bulunduğumuz durumun kimsenin içine sinmemiş olmasıydı.
Bir söz de Kardemir yönetimine…

Bugün kongre salonunda kulübün en büyük sponsoru Kardemir’den tek bir kişi bile olmamasının ayıbı bize değil, Kardemir yönetimine yeter!

Karabük üzerinden dünyaları kazanıp bugün kılını kıpırdatmayan ve onlarla birlikte Karabükspor’u kendi kısır çekişmelerine, servetlerine servet katmak için yaptıkları garip savaşa alet eden kentin zenginleri ile birlikte bütün şehirlerde belediyeler kulüplere ciddi katkılar yaparken Karabükspor’a bir kuruş katkısı olmayan belediye başkanını da unutmadık!

Şehrimizin önde gelenleri…

Ziya Ünsal yönetimini seçtiniz fakat sonraki süreçte kayboldunuz. Bu mu sorumlu yöneticilik anlayışı?

Bugün belki kendinize göre bir gücünüz ve makamınız var ancak yarın tarih sizi de hak ettiğiniz şekilde yazacak!

Unutmayın, Karabükspor ne kadar düşerse düşsün, biz buradayız ve sevdamızdan asla vazgeçmeyiz!

Saygılarımızla,
Kırmızı Mavi Karabük Spor Kültürü Derneği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here