Ana sayfa Avrupa Karim Benzema Dünyanın En İyi 9 Numarası Mı?

Karim Benzema Dünyanın En İyi 9 Numarası Mı?

PAYLAŞ

Real Madrid Başkanı, Karim Benzema’nın dünyanın en iyi 9 numarası bulunduğunu söyledi. Fakat rakamlar bunu kanıtlamıyor.

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, Benzema ile ilgili olarak “Bence şu an dünyanın en iyi 9 numarası. Onun benzer biçimde bir forvet bulmak çok zor.” ifadelerini kullandı. Fakat bu sezonki sayılara bakmış olduğumız da bu söylem gerçekleri pek de yansıtmıyor.

Aliexpress TR

Futbol dünyasının önde gelen 9 numaraları Zlatan Ibrahimovic, Diego Costa, Robert Lewandowski, Gonzalo Higuain, Harry Kane ve Pierre-Emerick Aubameyang’ın rakamları Karim Benzema’nın çok önünde.

Gol sayılarına bakmış olduğumızda Benzema, bu isimler arasında 8 golle açık ara farkla minimum gol atan oyuncu konumunda. Sadece Real Madrid’in gol yükünü Cristiano Ronaldo çekiyor. Bundan dolayı gol sayıları çok da geçerli değil desek bile Benzema’nın verileri çok iyi değil.

Opta istatistiklerine gore Benzema, Higuain, Lewandowski ve Kane’den daha az ikili mücadele kazanıyor. Kilit pas atma mevzusunda da Ibrahimovic, Kane ve Diego Costa’nın gerisinde.

Şut isabet oranında ise bu isimlerden yalnız Ibrahimovic ve Lewandowski’den daha iyi bir yüzdeye haiz.

Hava topu kazanma yüzdesinde de Higuain, Lewandowski ve Ibrahimovic’in gerisinde kalmış durumda.

şu demek oluyor ki Real Madrid Başkanı, Benzema mevzusunda objektif olmaktan çok uzak. Kuzguna yavrusu şahin gözükse de Benzema’nın bu sezonki formsuzluğu sezon hedeflerinin kaçmasına sebep olursa Perez, sözlerini geri alıp aktarma için kesenin ağzını açmak zorunda kalabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here