Ana sayfa Ultras Köln Holiganları Yüzünden 8 Yaşındaki Çocuk Maça Giremedi

Köln Holiganları Yüzünden 8 Yaşındaki Çocuk Maça Giremedi

PAYLAŞ

Arsenal ile Köln arasında oynanan Avrupa Ligi maçında binlerce konuk takım taraftarı, maça giremeyeceklerini bile bile stadyumun önüne kadar geldi. Biletsiz stadyuma girmeye çalışan holiganlar, hem maçın 1 saat geç başlamasına aynı zamanda çocuklu ailelerin evlerine geri dönmesine neden oldu. 8 yaşındaki bir Arsenal taraftarının da ilk maç heyecanı, holiganlar nedeniyle başka bahara ertelendi.

Binlerce taraftarla Londra sokaklarına adeta çıkarma yapan Köln taraftarları, belirli sayıda biletleri olmasına karşın stadyumun kapısına kadar gelmiş olarak içeri girmeye çalıştı.

Aliexpress TR

Bundan dolayı bir saat gecikmeli başlayan maçta da yaktıkları meşaleler ile İngiliz taraftarların pek de alışık olmadıkları bir tribün profili çizdiler. UEFA, iki takım için de disiplin soruşturması açarken, birçok Arsenal taraftarı bilet almalarına karşın maçı izleyemeden evlerine geri dönmek mecburiyetinde kaldılar. Özellikle çocuklu Arsenal taraftarları, holiganların oluşturduğu atmosferin minik zihinler için zararlı olacağını düşünerek stadyumun önüne kadar gelmelerine rağmen maça girmekten vazgeçtiler.

Bu ailelerden biri Alan Jones ve oğlu oldu. Biletlerini alıp, yürüyerek stadyuma gelen Alan Jones, 8 yaşındaki oğlunu ilk kez maça götürmenin heyecanını yaşıyordu. Oğlu da Emirates Stadı’nın kapısına kadar Arsenal’i televizyondan değil de tribünden izlemenin hayalini kurarak geldi. Ancak tam bu sırada Köln taraftarlarının stadyumun kapılarına dayanması, Alan Jones’u korkuttu. Maça başlamadan 5 dakika önce tribüne girmek için gişe önüne gelen Alan Jones, holiganların oluşturduğu yoğunluk nedeniyle maçın ertelendiğini ve kapıların kapalı bulunduğunu öğrenince şaşkınlığını gizleyemedi. Maçın erteleneceği haberini aldıktan sonra atmosferi tartan Alan Jones, yaşanacak atmosferin 8 yaşındaki bir çocuğa zarar vereceğini düşünerek evin yolunu tuttu.

Yaşananları hayal kırıklığı ile anlatan Alan Jones “Ben de en az oğlum kadar heyecanlıydım. İlk kere stadyumda birlikte maç seyredecektik. Sadece ortamı görünce atmosferin pek de 8 yaşındaki bir çocuğa uygun olmayacağını düşünerek bu hayalimizi erteledik. Eve döndük. Oğlum büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Dönerken bir çok çocuklu Arsenal yandaşının da benimle aynı düşündüğünü görmüş oldum. Hepsi geri dönüyordu. Eve gidip maçın özetlerini seyretmek zorunda kaldık. Bir sonraki Avrupa Ligi maçında oğlum ile birlikte tribüne gitmeyi yine deneyeceğim.”

Böylece holiganların bigün boyunca Londra’da yapmış oldukları, 8 yaşındaki bir çocuğun hayal kırıklığına dönüştü. Genel anlamda taşkınlık yapmadan, zevkle maç izledikleri malum Alman taraftarların, holiganları ile dünya genelinde tanınan İngiltere’de böyle bir olaya imza atmış olması olayı ilginç bir hale soktu. Holiganizmin tüm dünyada gittikçe artan ve sona erdirilmesi gereken bir problem olduğu gerçeği bir defa daha ortaya çıkmış oldu. Taşkınlık yapmak isteyen tüm holiganların, 8 yaşındaki İngiliz futbolseverin yaşadığı hayal kırıklığını akıllarına getirmesi dileğiyle…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here