Ana sayfa Manşet Miccoli’nin Mafyalarla Olan İlginç Hikayesi

Miccoli’nin Mafyalarla Olan İlginç Hikayesi

PAYLAŞ

İtalyan mafyası ve futbolcuların içinde bulunduğu bir öykü daha… Bu kez, bir döneme damgasını vuran Palermo’lu Fabrizio Miccoli’nin hikayesine kulak verelim:

2011 Ağustos’unda Fabrizio Miccoli, Avusturya kampından dönmüş, Palermo ile yeni sezona hazırlanırken bir gece arkadaşlarıyla içmeye gider.

Aliexpress TR

Miccoli’nin telefonu çalar ve arayan Sicilya’nın ünlü mafyalarından Lauricella’nın oğlu Mauro’dur. Mauro ile telefonda alelade bir sohbet eden Miccoli’nin, Mauro ile telefonda konuştukları şeylerin dökümü basının eline ulaşır.

Telefonda şaka maaiyetinde yapılan sohbetler, işi kontrolden çıkarır ve baba Lauricella, bu konuşmalar kanıt gösterilerek Palermo’da bir markette göz altına alınır.

Dava devam ederken, konuşmaların içinde ne olduğu hakim karşısına ulaştığında işler iyice karmaşıklaşır. İddiaya göre, Miccoli, Lauricella’ya Palermo’da bir gece kulübü sahibinin kendisine olan borcunu ödemesi için istekte bulunmuştur.

Lauricella da daha sonra bu adamı öldüresiye dövünce, Miccoli’nin ismi hem şantaj bununla beraber azmettiricilik ile anılmaya başlanır.

Miccoli: ”Ben mafya değilim, sadece futbolcuyum. Benim bu tarz işlerle uzaktan yakından alakam olmaz. Laura da bir zamanlar sevgi beslediğim, ön yargı ile yaklaşmadığım bir dostum.” der.

Miccoli ek olarak: ”Ben bir babayım ve çocuklarımın hukuk kuralları çerçevesinde yetişmesini isterim. Mafyacılık ve bu işler beni tiksindiriyor.” demiştir.

Yaşanılan olayla ilgili Palermo mahkemelerinde görülen dava sonucu Miccoli, 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılır.

Sicilya’da söylenen bir söz, Palermo efsanesi sadece şimdinin kanun suçlusu Miccoli’yi çok güzel anlatır: ”Sicilya’da herkes için aynı anda iyi biri olman imkansızdır.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here