Ana sayfa Blog Milli Takım Hepimizin!

Milli Takım Hepimizin!

PAYLAŞ

Nasıl unutabiliriz ki İlhan Mansız’ın o golünü. Nasıl unutabiliriz ki Nihat’ın 90’a taktığı o plaseyi. Nasıl unutabiliriz ki Hasan Şaş’ın Brezilyaya gönderdiği yakın mesafe füzeyi. Anılar biter mi hiç bizde. Millet olarak gelecek nesile anı bırakmak için dünyaya gelmişiz sanki. Hangi alana elimizi sürsek muhakkak dengeleri alt üst edip çıkıveriyoruz.

Katıldığımız bütün turnuvalarda en renkli takım oluyoruz. Evet bazı şeylerin farkındayım. Hiç Dünya ya da Avrupa şampiyonluğumuz yok. Hiç kupa kaldırmışlığımız yok. Veya 2-3 tane dereceden başka kaydadeğer bir başarımız yok ama biz Türk’üz. Bizim genlerimizde var en zor zamanlarda birlik beraberlik.

Aliexpress TR

Çok siyasi yöne çekmeden konuya girmek istiyorum. Önümüzde 2018 Dünya Kupası var. Ve Türkiye Milli Takımı şu an 5 puanda.

Yetmez!

Türkiye her zaman daima ileri gitmiştir. Gidecektir. Futbol anlamında da böyle. Biz hep en iyisine, en tepedekine layığız. Burada tabi biz taraftarlara da düşen çok büyük sorumluluklar var.

Ben en öncelikli görevler olarak;

1) Maça Gitmeyi
2) Lisanslı ürünler almayı görüyorum.

Normalde taraftar mağazalarından ürün alınmasına karşıyım ama burada söz konusu Milli Takım. Burada söz konusu bir yerden sonra vatan, millet. Evet kadroya alınan futbolcuyu sevmiyor olabiliriz. Evet belki teknik heyet bizim gözümüzde işe yaramaz olabilir.

Evet TFF belki bizim düşüncemize göre boş insanlar. Ama bunların hiç birisi Milli Takıma destek olmamıza engel koşullar değil. Olmamalı. Biz orada o atkıya veya formaya para veriyorsak üzerlerindeki Türk Bayrağı için para veriyoruz. Biz maça gidiyorsak Ay Yıldızlı Bayrağı sonuna kadar desteklemek için gidiyoruz.

Biz elimizden geleni yapalım. Gerisini sahadaki 11 futbolcu ve geri kalanları düşünsün. Ayrıca bu işin Fenerbahçesi Galatasarayı Beşiktaşı olmaz. Oraya giden, orada kampa giden her futbolcu bizimdir. Bizim evladımız, ağabeyimiz, kardeşimiz. Bu bilinçte olmalıyız her zaman, her şartta. Olabildiğince Milli maçlara gitmeye çalışalım.

Taraftarı olduğumuz maçlara gidiyoruz evet. Yeri geliyor deplasman yapıyoruz ama bence Milli takım maçları da azımsanmayacak derecede çok önemli. Formamızı giyip göğsümüzü gere gere deplasman yapalım Milli Takım maçlarına. Tribündeki önemli kişilere de bu konuyu açıp maçlara sağlam bir şekilde gitmeliyiz.

Milli Takım Hepimizin.

Milli Takım Deplasmanlarında görüşmek dileğiyle…

Furkan Şahin KULAKSIZ 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here