Ana sayfa Futbol Oğuzhan Özyakup’u Milli Takıma Kim Aldırdı?

Oğuzhan Özyakup’u Milli Takıma Kim Aldırdı?

PAYLAŞ

Oğuzhan Özyakup’un Cuma günü açıklanan A milli ekip kadrosunda yer almamasının ardından büyük tepki oluşmuştu. Pazartesi günü ise Beşiktaşlı futbolcu kampa dahil edildi. Bu sonucun değişmesinde TFF Milli Takımlardan sorumlu yönetici olan Ali Dürüst’ün etkili olduğu iddia edildi.

A milli ekip Teknik Direktörü Mircea Lucescu’nun Oğuzhan Özyakup konusunda yaşananlar gün yüzüne çıkmaya başladı. Lucescu’nun ilk açıklanan A milli takım kadrosunda Oğuzhan’a yer vermemesi ve aradan geçen üç gün sonra Oğuzhan’ı yeniden A milli takıma çağırmasının Milli Takımlardan sorumlu yönetici Ali Dürüst’ün olduğu iddia edildi.

Aliexpress TR

Sporx’in haberine göre; Lucescu’nun kararını açıklamasının peşinden kamuoyunda oluşan büyük tepkinin ardından devreye giren Dürüst, Lucescu ile bir görüşme yaparak tehlikeli sonuç Ukrayna ve Hırvatistan maçları öncesinde hem milli takım bununla beraber kamuoyunda “birlik ve beraberliğin” bozulmaması ve iyi bir sinerji yaratılması için Oğuzhan’ın A Milli takıma alınmasını talep ettiği öğrenildi.

Dürüst’ün bu talebini değerlendiren Lucescu, yardımcısı Tayfur Havutçu ile de yaptığı görüşmenin peşinden Oğuzhan ile ilgili yeniden A milli takım İletişim Komitesi ile paylaştı ve gereken duyuru yapıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here