Ana sayfa Hikayeler Ronaldinho’yu Sadece Bir Takım Taraftarı Sevmiyor!

Ronaldinho’yu Sadece Bir Takım Taraftarı Sevmiyor!

PAYLAŞ

Ronaldinho, futbol severler tarafınca çok ciddi oranda sevilen bir isim. Hangi takımı, hangi rengi tutarsanız tutun, Brezilyalı’dan nefret etmeniz nerede ise olanaksız. Ancak, dünya genelinde bunun tek bir istisnası var: O da Gremio taraftarları…

Futbola Brezilya’nın Gremio takımında başlamış olan Ronnie’nin gelecekte büyük bir yıldız olacağı o dönemde aşikardı. Yıldızını elinde tutmak isteyen Gremio, böylelikle yetiştirdiği oyuncudan ciddi paralar kazanmayı umuyordu.

Aliexpress TR

Ronaldinho ve Gremio arasındaki sözleşme görüşmeleri 2001’de tıkandı. Brezilyalı, daha sonrasında Avrupa’dan kulüplerle görüşmeye başladı.

Şubat 2001’de Gremio ile kontratı sonlanmış Ronaldinho, daha önceleri sözleşme imzalayacağını söylese de bunu yapmadı ve PSG ile transfer oldu.

Gremio yönetimi, uzun devam eden hukuki mücadelenin peşinden PSG’den 5 milyon dolar aldı sadece o dönem Ronaldinho’ya biçtikleri fiyat minimum 20 milyon dolardı.

Kulübüne ihanet etmekle suçladıkları Ronaldinho’yu asla affetmeyen Gremio taraftarları, Ronnie Barça’da yıldızlaşırken de onu alkışlamayı tercih etmedi.

Ancak hikayede bir sayfa daha açılacaktı. 2010 yılında Milan’dan ayrılan Ronaldiho, basına açık açık Gremio’ya dönmek istediğini söylemişti.

Küslüklerin geride kalmasını isteyen bazı Gremio taraftarları da bu konum karşısında heyecanlanmıştı ve Ronaldinho’yu tekrar takımda görmek istiyorlardı.

Ronaldinho, Atletico Mineiro’ya gidince bu kez kıyamet koptu. Bir kez daha aldatılmış hissedilen Gremiolular, Ronaldinho’nun daha iyi kontrat alabilmek için kulübün adını kullandığı görüşünde birleşti.
Ve sonuç olarak, bu iki olay yüzünden bugün dahi, Gremio taraftarları Ronaldinho’dan nefret ediyor…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here