Ana sayfa Ultras Ukraynalı Ultras Grubu Türkiye Maçı İçin Çağrıda Bulundu

Ukraynalı Ultras Grubu Türkiye Maçı İçin Çağrıda Bulundu

PAYLAŞ

A Milli Futbol takımı ile Ukrayna’nın 2018 Dünya Kupası Elemeleri’nde 2 Eylül Cumartesi günü karşı karşıya geleceği maç öncesi, Ukraynalı taraftarlar gruplarına maç esnasında taşkınlık yapmama konusunda bulunuldu.

Maçın oynanacağı Harkov kentindeki “Ultras” adlı yandaş grubu, facebook üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye maçında tüm taraftarları sağ duyulu davranmaya davet etti.
Ukrayna milli takımının, daha önce çıkan vakalar sebebiyle maçlarını Kiev ve Lvov kentlerinde oynayamadığı hatırlatılan açıklamada, “Harkov da ‘sarı kart’ sınırında. Bir daha ceza alınırsa birkaç maç seyircisiz oynanacak. Bu vaziyet takımımıza büyük zarar verir.

Aliexpress TR

Dolayısıyla bu maçta meşale, torpil ve benzeri maddenin kullanılmamasına karar verdik. Provokatörler hemen ve çok sert şekilde cezalandırılacak. Güzel meşale şovlarımızı daha iyi zamanlara erteleyeceğiz” denildi.

“Ultras” grubunun Türkiye maçında tribünde 13. ve 14. Bloklarda yer alacağı belirtilen açıklamada, “Bu maçın önemi çok büyük. Takımımızı itmek için her şeyimizi vereceğiz” diyerek taraftarlara çağrıda bulunulmuş oldu.

Harkov’da milli maç öncesi üst düzey güvenlik önlemleri alınıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here