Ana sayfa Futbol Yeni bir Asana tekniği dünyaya tanıtıldı – Spor Haberleri

Yeni bir Asana tekniği dünyaya tanıtıldı – Spor Haberleri

PAYLAŞ

Tekniğin uygulama detayları ve faydalarını anlatan Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF), duruşların uzman eşliğinde ve düzenli yapılmasının faydayı artırdığına da özellikle dikkat çekti. Bedensel koordinasyon, özgüven, denge ve metaneti artıran Asana tekniğinin isminin “Utthita Hasta Padanguşthasana” olduğu açıklandı. Bu çok etkili tekniğin aynı zamanda sinirsel dengeyi geliştirdiği ve konsantrasyonu güçlendirdiği belirtildi.

Aliexpress TR

Asana Nedir?

“Duruş” veya “pozisyon” anlamına gelen Asanalar, spesifik beden pozisyonlarıdır. Vücuttaki enerji kanallarını ve merkezlerini aktifleştirip çalıştırmaktadır. Bu duruşlar bireyin farkındalığını artırmakta, bedenin, zihnin keşfedilmesi, bilincin genişlemesi için sarsılmaz bir temel hazırlamaktadır. Asanaların uygulanması bedensel kontrolle beraber zihinsel ve enerjisel kontrol de sağlamaktadır.

Düzenli uygulama zihni, duyguları ve bilinci yükseltmekte, insanı doğa ile bütünüyle uyumlu hale getirmektedir. Organizmada bulunan potansiyel olağanüstü güçler uyanmakta ve çevredeki olumsuzlukları yenmeye yardımcı olmaktadır. Duruşlar fiziksel, zihinsel ve duygusal işlevlerin dengelenmesini ve gelişmesini sağlayan hoş ve keyifli birer bilimsel araçtır.

Kaynak:Skor Orjinal İçeriğin Adresi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here