Ana sayfa Genel Yeşil Sahalara Atılan En Enteresan 8 Şey

Yeşil Sahalara Atılan En Enteresan 8 Şey

PAYLAŞ

Fanatizm veya holiganizm ne derseniz artık… Uç seviyelere ulaşabiliyor. Takıma destek oldukları kadar yapılan şeylerle de gündeme geliyor tribünler.

‘Fanatik’ dedikleri, tımarhanelik bir taraftardır. Gerçekleri görmezden gelme hastalığı en sonunda öylesine bir hal almıştır ki, sağduyu yok olmuştur. Bu yok oluştan geriye ise, şuursuzca sağa sola saldıran bir öfke yumağı kalmıştır.

Aliexpress TR

Eduardo Galeano “Gölgede ve Güneşte Futbol” adlı kitabında böyle tanımlamıştır!?

Bu listemizde yeşil sahalara atılan en enteresan 8 şeyi(!) derledik. Keyifli okumalar!

1- Jant Kapağı

  • 2009 senesinde oynanan Ankaraspor – Beşiktaş mücadelesinde sahaya jant kapağı atıldı ve Beşiktaşlı oyuncu Tello’ya isabet etti.

2- Motosiklet

  • Atalantalı bir taraftardan çaldıkları motosikleti tribünlere sokan İnterli taraftarlar ilk önce yakmaya çalıştı ve ardından fırlattılar, 2001.

3- Turuncu Tavşan

  • Omonia tribünlerince “Turuncu Tavşanlar” şeklinde aşağılanan APOEL taraftarını derbide kötü bir sürpriz bekliyordu! 2000 yılındaki derbide sahaya spreyle boyanmış bir tavşan bırakıldı! Bunu yapan taraftar ise hayvana eziyet suçundan yargılandı.

4- Rakı Şişesi

  • Galatasaray – Fenerbahçe derbisinde Galatasaray tribünlerinden sahaya rakı şişesi atıldı!

5- El Arabası

  • Cauhtemoc Blanco, takımı America’nın 2004 Libertadores Kupası’nda Sao Caetano yenilgisi sonrasında 30 kişinin dâhil olduğu bir kavgaya sebep oldu. America’nın bahçıvanlığa yatkın bir grup taraftarı polise altı el arabası fırlatırken Blanco, bir yıl futboldan uzaklaştırıldı.

6- El Bombası

  • İngiltere İkinci Ligi’nde 1966’da oynanan Brentford-Millwall maçında sahaya el bombası fırlatıldı. Brentford kalecisi Brodie, ceza sahasına atılan bombayı eline alıp inceledikten sonra sahanın dışına götürdü. Polis ise bombayı kum dolu bir kovaya koyarak merkeze götürdü. İncelemede bombanın sahte olduğu anlaşıldı.

7- İnşaat Demiri

  • 1989’da Ajaxlı holigan Austria Wien takımı kalecisine demir çubuk attı ve takımının 1 yıl Avrupa’dan uzaklaştırılmasına neden oldu.

8- Domuz Kafası

  • 5 sezon Barcelona formasının ardından Real Madrid formasıyla Nou Camp’a gelmelerine dayanamayan Katalon taraftarlar, köşe vuruşunda Figo’ya domuz kafası fırlattı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here