Ana sayfa Avrupa Kanseri Yenen Futbolcudan Yıkan Haber!

Kanseri Yenen Futbolcudan Yıkan Haber!

PAYLAŞ

Athletic Bilbao kulübü geçtiğimiz Aralık ayında testis kanseri teşhisi konulmuş olan ve ameliyatın peşinden iyileşen genç oyuncusu Yeray Alvarez’in durumunun kötüye döndüğünü açıkladı.

21 yaşındaki genç futbolcu kanser teşhisi konulmasının peşinden tedavi altına alınmış ve ameliyat edilmişti. Operasyonla tümörlü başarıyla alınmış ve oyuncu bir süre hastanede tutulduktan sonra taburcu edilmişti.

Kanserden önce geçtiğimiz yıl 17 maça çıkıp 2 asistlik katkıda bulunan Alvarez’le ilgili Athletic Bilbao yeni bir izahat yaptı.

Aykut Kocaman’dan Lens’e!

Genç futbolcunun meydana getirilen kontrollerinden anomaliye rastlandığı ve oyuncuda yeniden kanserli kitlenin oluştuğu kulüp tarafınca kamuoyuna bildirildi.

Açıklamada oyuncunun kemoterapiye başladığı ve 3 ay süresince tedavi göreceği duyuruldu.

Bilbao kulübü basın mensuplarından oyuncunun özel hayatına ve kişisel alanına saygı ve anlayış gösterilmesini de istedi.

16-30 Haziran tarihlerinde Polonya’da gerçekleştirilecek 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası öncesi İspanya milli takımı kampında bulunan Yeray’ın, meydana getirilen sağlık denetiminde hastalığının nüksettiğinin belirlendiği bildirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here