Ana sayfa STBL Karşıyaka Hayır Deyince Sponsorlukla Tehtid

Karşıyaka Hayır Deyince Sponsorlukla Tehtid

1069
0
PAYLAŞ

Yaşar tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar’ın, Karşıyaka’dan çok hayır oyu çıkması sebebiyle kulüpten sponsorluğu çekme yönündeki bildiri İzmir’de büyük öfkeye sebep oldu. Yurttaşların yoğun tepkisi üzerine Yaşar geri adım atmak zorunda kaldı.

Uzun yıllardır Karşıyaka Spor Kulübü’nün sponsorluğunu icra eden Yaşar tüm ortaklık’in Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, feysbuk’taki kişisel sayfasında yazdıklarıyla büyük bir irdelemenin fitilini ateşledi. Referandumda Karşıyakalılar’ın yüzde 83’ünün tercihini ‘Hayır’ oyu olarak kullanımına ilişkin, Selim Yaşar; Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu yine gözden geçirmek lüzumlu; açıklamasını yaptı. Kısa sürede Karşıyakalı yurttaşların büyük tepkisi ile karşılaşan Yaşar, bir süre polemik yaşadıktan sonrasında paylaşımlarını sildi. Daha sonra Selim Yaşar’ın sayfasında özür mesajı yayınlamasına karşın vatandaşların tepkisi dinmedi. Karşıyakalılar’ın, Yaşar holding ürünlerini boykot etme çağrısına ezeli rakipleri Göztepe taraftarı ile yurdun birçok yerinde yaşayan yurttaşlar da destek verdi. Münakaşa Twitter’da Trend Topic (TT) oldu. Holding ve Yaşar Ailesi tepkiler üzerine yazılı bir açıklama yaparak Selim Yaşar’ın yazdıklarının şahsi görüşleri bulunduğunu duyurdu.
Gökmen yüce / SÖZCÜ

Yaşar holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, feysbuk’taki kişisel sayfasında, Karşıyakalılar’ı kızdıran bir tartışma başlattı. Yaşar önceki gün, referandum sonucu hakkında, Evet, doğru kabul eden Türk halkına şükranlar’ iletiını paylaştı. Bu ifadelerinin yanına gülücük ve kalp şeklinde emoji yerleştiren Selim Yaşar, ;En yüksek Hayır Karşıyaka’dan YH (Yaşar tüm ortaklık) düşünüyorum ve Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu yine gözden geçirmek gerekli; diye yazdı.

Selim Yaşar, Karşıyaka Spor Kulübü’nü kastederek, ;1999 senesinde borçlarını kapattım ve temiz devrettik fakat 15 yılda 45 milyon TL borç yapıldı ve kulübe siyaset bulaştı. Galatasaray, Trabzon benzer biçimde kulüpler borçlarını sildiriyor Ankara’ya kolaysa bu kafayla sildir sildirebilirsen. Neymiş tek adam yahu kim tek değilmiş; ifadelerini yazdı. Selim Yaşar, uzun süre girmiş olduğu polemiklerin peşinden, Karşıyakalılar’ın artan tepkisi ve holding ürünlerini boykot etme kararı alması üzerine paylaşımlarının tümünü sildi. Selim Yaşar bugün de facebook sayfasına ;Karşıyaka’lı Spor toplumundan Özür Dilerim ben kimseyi kırmak istemem ve herkesin sonucuna saygılıyım; ifadelerini yazdı.

Selim Yaşar’a kardeşleri Feyhan (Yaşar) Kalpaklıoğlu ile İdil (Yaşar) Yiğitbaşı’nın da tepkili olduğu öğrenildi. Halkın tepkisinin artması üzerine dün gece Yaşar holding’ten açıklama yapıldı. Yaşar tüm ortaklık’in mevzuyla ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“Yaşar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selim Yaşar’ın 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleşen referandum sonrası, kişisel toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur. Yaşar Topluluğu, 71 senedir kurumsal değerleri ışığında, etik duruşundan taviz vermeden, her kurum, kuruluş ve bireye eşit mesafede durarak şirketleri ve markaları ile üretmeye, istihdam sağlamaya ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir. Demokrasinin önemi ve gereğine inanan Yaşar Topluluğu olarak, Sayın Selim Yaşar’ın görüşlerinin şahsi görüşleri bulunduğunu, söz konusu görüşlerin Yaşar Topluluğu ve Yaşar Ailesi’ni temsilen verilmediğini, topluluğumuzun tüm siyasi görüşlere ve partilere eşit mesafede durduğunu hatırlatmak isteriz. Ülkemizin gelişmesi ve geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

Ancak gerek holdingin açıklaması, gerekse geri adım atan Selim Yaşar’ın özür bildiriı tepkileri dindirmedi. Karşıyakalılar tepkisini sürdürürken, ezeli rakipleri Göztepe taraftarından da boykot çağrısına destek geldi. Münakaşa İzmir sınırlarını aşarak tüm yurda yayıldı.

Karşıyakalılar’ın Yaşar’ın facebook sayfasındaki; Özür; yazısının altındaki yorum bölümüne yazdıklarından bazıları şöyle:

Gökhan Hünkar Güntop: Sponsor olduğun kulüp yandaşı her maç ;Mustafa Kemal’in askerleriyiz; diye bağırıyor. Hiç mi duymadın?

Aysun Çimen Erkut Sözeri: İzmirliler rejimi ve Atatürk’ü sizin markanızdan çok seviyorlar Selim bey. Sponsorlukla korkutamazsınız.

Tolga Baykan: Yazıklar olsun. İzmir’in ekmeğini ye sonra da kalk bizleri tehdit et.

Mehmet Cansız: Karşıyaka sensiz de yaşar.

Zkysrl Zkysrl: Pınar’sız yaşarız ancak onursuz yaşamayız.

Enis Yıkgeç: Babanız bu kulübe hayatını adadı. En önce yazdıklarınız ona ayıp.

Metin İna: Yaranmaya çalıştığınız zihniyet bigün tüm şirketlerinize el koyarsa o zaman anlarsınız hayatta neyin önemli bulunduğunu.

Levent Özata: Ensar Vakfı’na sponsor olmayı düşünüyor musun?

Deniz Karataş: Göztepeli olarak İzmir markası diye alırdık ürünlerinizi. Yaşam spordan önemlidir. Artık bizim için bittiniz.

Servet Sayın: Sadece Karşıyakalı’dan değil, Atatürk’ü seven bizlere de özür gerekir.

Hünkar Çağdaş İçmez : Selimciğim; Pınar’ı kaybetmişsiniz, başınız sağ olsun.

İsmail Dağ: Sen kimsin ki yüzde 50’lik kesimi tehdit ediyorsun. Nefret ettiğiniz seküler kesim

Pınar almayacağına göre sizin sütleri makarna kyaşamün yanında promosyon verirsiniz.

Yaşar tüm ortaklık ve Karşıyaka Spor Kulübü Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, yaklaşık 60 senedir kulübe ekonomik destek sağlarken, 19 yıldan bu yana da basketbol ekibinın sponsorluğunu üstlenmişti. Karşıyakalılar, Selçuk Yaşar’a olan sevgi ve teşekkürlerini heykelini dikerek de göstermişti. Heykellerden biri Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nun yanına, diğeri de Çiğli Selçuk Yaşar Spor Tesisi’nin içine dikilmişti.
Yaşı fazlaca ilerleyen ve sıhhat problemlerı sebebi ile holding işlerini çocuklarına bırakan Selçuk Yaşar, seneler önce oğlu Selim Yaşar ile siyaset sebebi ile ters düşmüştü. Selçuk Yaşar, siyasetten uzak durmayı savunurken, babasını dinlemeyen Selim Yaşar AKP’de aktif politikaya girerek bir dehemmiyet Karşıyaka Belediye Meclisi üyeliği yapmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here