Ana sayfa Tribünsel Hayat Kırmızı Mavi Karabükspor Belgeseli

Kırmızı Mavi Karabükspor Belgeseli

2097
0
PAYLAŞ

O gün insanları stadyuma taşıyan dolmuşların örümcek gibi ördüğü şehir, bugün ise her kaldırımında o günü yaşayan Yenişehir! O zamanki adıyla Demir-Çelik Karabükspor’un yine o zamanki adıyla Türkiye Birinci Futbol Liginde geçirdiği 1993-94 sezonu. Tek geçim kaynağı olan fabrikalarının kapanma tehlikesi ile karşı karşıya olan halk var olma mücadelesini Karabükspor üzerinden sürdürür. Şehrin yaşadığı bu sıkıntıların farkında olan futbolcular ise sahadaki her adımlarında şehir insanı ve işçiler için oynar. Yeri gelir şehri kasaba görenlere öfkelenirler, yeri gelir “posterini duvara assan, durmaz düşer” denilen takımları için eşsiz emekler verirler. İşte böyle bir ortamda girilen son haftada tüm şehir o yıllardaki en mutlu gününü yaşamaya hazırlanırken yenilen son dakika golü her şeyin sonu olur. 15mayıs94 belgeseli, ligin son haftasında oynadığı Zeytinburnuspor karşılaşmasında yediği son dakika golü ile dramatik bir şekilde ligden düşen Karabükspor’u ve taraftarlarını öne çıkarıyor, o günleri anımsamamızı sağlıyor.

Fikir anından bugüne 15mayıs94 belgeseli taraftar olarak Karabük’e borcumuzdur. Süreçte yaşadığımız olumsuzluklara rağmen bugün karşınızda. 15mayıs94 amatör bir ruhla ve herhangi bir kazanç düşünülmeksizin hazırlandı.Bu günü gelecekte Karabüksporlulara yeniden anımsatacak herhangi bir projede KırmızıMavi olarak varız. Süreçte elde ettiğimiz ve üçüncü şahıslara ait olmayan her türlü materyali fayda gözetmeksizin paylaşabileceğimizi belirtmek isteriz.

Süreçte büyük bir titizlikle çalışan ve belgesele seslendirme katkısı yapan Emrah Başdemir’e teşekkür ederiz. Yine, aynı özveri ve titizlikle müzikleri sağlayan 90BPM ekibine ve Kayra’ya teşekkür ederiz.

Geriye kalan 3 yıllık süreçte tüm gecikmeler bizden kaynaklanmıştır. Oluşturduğumuz beklentiyi karşılayamadığımız için özür dileriz. Bugün şu görüşteyiz: 15mayıs94 benzeri projeler gelecekte yapılmalıdır, ve buna tüm Karabük sahip çıkmalıdır. KırmızıMavi olarak bu proje boyunca göremediğimiz desteği gelecekte daha profesyonel bir şekilde başkaları tarafından yapılacak projelerde sağlamak için elimizden geleni yapmaya hazırız.

Karabüksporlu olarak 15 Mayıs 1994 tarihini her zaman anımsayalım, unutmayalım. İyi seyirler…

Saygılarımızla,
KırmızıMavi Ekibi
KırmızıMavi | Kardemir Karabükspor Taraftar Platformu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here