Ana sayfa Ultras Lyon – Beşiktaş Maçında Yaşananlar!

Lyon – Beşiktaş Maçında Yaşananlar!

1702
0
PAYLAŞ

UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final kuraları çekildikten sonra Lyon tarafından satışa sunulan biletlere Türkler oldukça yoğun ilgi gösterdi. Bir anlık hataları yüzünden bu duruma engel olamayan Lyon yönetimi, statta yaklaşık 18-19 bin Beşiktaşlı taraftarın olmasına göz yumacaktı! Kura çekimlerinin ardından atışmalar zaten başlamıştı.

Şairler Parkı’nda Good Fellas.

Maçtan günler önce başladı Lyon’a akınlar. Gruplar ve münferitler yavaş yavaş şehre gidiyordu. Çarşı Berlin, Avrupa Kartalları gibi gruplar ise her zaman ki gibi yurt dışı deplasmanında takımlarının yanında olacaklardı.

Sticker kültürü.

Maç saati yaklaştıkça Beşiktaşlı taraftar toplanmaya ve stada doğru yola çıkmaya başladılar. Bir diğer grup ise stadın önünde bekleyiş içindeydi. Kalabalık artmaya başladıkça Fransız polisiyle Beşiktaşlı taraftarlar arasında gerginlik artmaya başladı ve olay kavgaya dönüştü. Polisin biber gazlı, demir joblu müdahelesi gerçekleşti. Bir Beşiktaş taraftarı gözaltına alındı. 4 polis 3 Jandarma yaralandı. Bu sırada Lyon Store’u basan bazı Beşiktaşlılar mağazayı dağıttı.

Ardından taraftarlar stada alındı. Tahmin edildiği gibi her yerde Türk Bayrakları, Türk taraftarlar mevcuttu. Lyonlu futbolcular ısınmaya çıktığında ıslıklandılar. Fransa’da Fransız Kaldılar! Maçın başlamasında dakikalar kala siyah giyimli ve siyah maskeli bir grup Lyonlu holigan Beşiktaşlıların bulunduğu kısma gelerek yumruk ve demir sopalarla saldırıya geçti. Öncelikleri kadın ve çocuklar olan holiganlara Beşiktaş taraftarının saldırısı çok daha büyük oldu. Ardından atılan ses bombaları ve yakılan meşaleler sonucunda Lyonlu taraftarlar çözümü sahaya inmekte buldu. Maç başlamadı!

Kadın ve çocuğa saldıran Fransız Holiganlar…

Lyon’un ezeli rakibi Beşiktaş tribününde yer buldu.

Maç içinde ve golden sonra Beşiktaş tribününde meşaleler yandı. Ders!

Diğer kale arkasında bulunan Lyonlu taraftarların gerçekleştirdiği koreografi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here