Ana sayfa Süper Lig Mario Gomez’de Son Durum Ne?

Mario Gomez’de Son Durum Ne?

837
0
PAYLAŞ

Beşiktaş, Mario Gomez’in Wolfsburg’a transferinden alacağı bonservis ile ilgili sürecin devam ettiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi.

Beşiktaş, Mario Gomez’i kiralarken Fiorentina kulübüyle, oyuncunun başka bir takıma gitmesi halinde bonservis bedelinin yüzde 50’sinin kendilerine verilmesi konusunda anlaşma sağlamıştı.

Alman golcü Beşiktaş’ta bir yıl oynadıktan sonrasında, Wolfsburg’a transfer oldu. Fiorentina, bu transferden dolayı 1 milyon 50 bin Euro aldıklarını bildirmişti. İtalyan kulübün Beşiktaş’la yaptığı sözleşme gereği bu paranın yarısı siyah beyazlılara verilecekti.

Beşiktaş kulübü, Gomez’in transferinde usülsüzlük olduğu nedeni öne sürülerek bonservis bedelinin doğru bildirilmediğini belirterek olayın peşine düşmüştü. İddialara nazaran Gomez, Wolsfburg’a 7 milyon Euro’ya gitmiş, Beşiktaş’ın ise bu transferden 3.5 milyon Euro alacağı öne sürülmüştü.

Kartal, Mario Gomez’in bonservis bedeliyle ilgili araştırmaların ve araştırmaların yapıldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. Ayrıca bu haber bazı kesimlerde Gomez’in geri dönüşünü yalanlar nitelikte olduğu havası yarattı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here