Ana sayfa UEFA Avrupa Ligi Mehmet Demirkol’dan G.Saray ve F.Bahçe Yorumu

Mehmet Demirkol’dan G.Saray ve F.Bahçe Yorumu

1106
0
PAYLAŞ

Mehmet Demirkol, Ntvspor’daki Spor Servisi programında Beşiktaş-Lyon maçını değerlendirirken, siyah-beyazlı takımdaki kadro değişikliğini yorumlayıp, “Galatasaray, Fenerbahçe şu günkü halleriyle orada yapsalar 6-7 tane yer dönerler” dedi.

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş’ın Lyon’a 2-1 yenildiği maçı değerlendirdi ve Şenol Güneş’in o maçtaki formsuzluğuna dikkat çekti. Beşiktaş’taki yapının sağlamlığına dikkat çeken Demirkol, “Galatasaray ve Fenerbahçe şu günkü halleriyle bunu orada yapsalar 6-7 tane yer dönerler” diye konuştu.
Spor Servisi’nde Mehmet Demirkol, Olympique Lyon’un Beşiktaş’ı 2-1 yendiği maçta Şenol Güneş’in formsuzluğuna dikkat çekti.

“Şenol Hoca bence 1995-96’dan beri en kötü maçını oynadı.” diyen Mehmet Demirkol, “O gün, çok formsuzdu. İlk planı tutmadı, 14. Dakikada değişiklik yaptı o da tutmadı. Necip’i aldı gene olmadı. İlk plan tutmadı, 4 değişim yapıldı, onlar da tutmadı. Bu kadar üst üste değişiklik yaptı. Kendisi gördü hatayı, düzeltti gene olmadı” dedi.

Quaresma’nın yokluğunda 4 oyuncunun yerinin değiştirildiğini buna karşın oyun planının tutmadığını kaydeden Mehmet Demirkol, “bütün bunlara rağmen, ciddi eksikliğin var. 4 oyuncunun yeri değişmiş. Bir birey Quaresma yok, 4 oyuncunun yerini değiştirmişsin. Tutmuyor. Bunu Galatasaray, Fenerbahçe şu günkü hareketleriyle orada yapsalar 6-7 tane yer dönerler. Bu, Beşiktaş’ın yapısının ne kadar sağlam olduğunu da gösteriyor. Bittikten sonrasında da kimsenin hiç kimseye karşı aslabir güvensizliği yok. Herkesin birbirine itimatı tam. Atiba diyor ki; yanlış pas attım, hata benden başladı. Şenol Hoca kızmış belli. İnsanların birbirine güvenmesinden daha büyük bir kazanım olamaz” sözleriyle siyah beyazlı takımı övdü.

Marcelo’nun yokluğunda Lyon karşısında kendisinin de endişelendiğini vurgulayan Mehmet Demirkol, “ama Liverpool maçındaki müdafa dörtlüsü, Serdar-Opare, Necip, Franco… Kalede de cenk… Bu beşli savunmayla Liverpool’a pozisyon vermeden kazanıp tur atladı. Olmayacak bir şey yok. Şenol Hoca’nın üst üste 2 maç o denli formsuz olacağını düşünmüyorum. Aslına bakarsan 20 yıldır bu kadar formssuz bulunduğunu görmedim” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here