Ana sayfa Blog NBA Finalleri Sosyal Medya Paylaşım Rekoru Kırdı

NBA Finalleri Sosyal Medya Paylaşım Rekoru Kırdı

462
0
PAYLAŞ

2017 NBA Finalleri sosyal medya paylaşım rekoru kırdı

Golden State Warriors’un şampiyonluğa ulaştığı NBA final karşılaşmaları sosyal ve dijital medyayı salladı. Canlı yayınlanan #NBAFinals maçları sırasında 17.3 milyon Tweet atıldı. Bu paylaşımlar Twitter’da ve web’de 9 milyar kez görüntülendi. Bir diğer sosyal paylaşım platformu Instagram’da 32 milyon kişi NBA ile ilgili 242 milyondan fazla etkileşimde bulundu. Toplamda bu yıl Facebook’ta 38 milyon kişi NBA ile ilgili 209 milyonu aşkın etkileşim gerçekleştirdi.

NBA’de, seriyi 4-1 bitiren Golden State Warriors’un rakibi Cleveland Cavaliers’i son maçta 129-120 yenerek şampiyonluk ipini göğüslediği 5 maçlık muhteşem Final 2017 serisi, sosyal medya ve dijital platformlarda yeni rekorlara imza attı.

Twitter kullanıcıları, canlı yayınlanan NBA Final maçları sırasında 17.3 milyon Tweet atarak bu platformda bir rekora imza attı. Geçtiğimiz yıl beş maçtaki rakam 11.8 milyon Tweet olmuştu.

İşte beş maçlık muhteşem Final 2017 serisinin sosyal medya rakamları;

FB :Toplamda bu yıl Facebook’ta 38 milyon kişi NBA ile ilgili 209 milyondan fazla etkileşimde bulundu.

Twitter: Canlı yayınlanan #NBAFinals maçları sırasında 17.3 milyon Tweet atıldı ve bunlar Twitter’da ve web’de 9 milyar kez görüntülendi (Geçen yıl beş maçtaki rakam 11.8 milyon Tweet olmuştu)

Instagram: Toplamda bu yıl Instagram’da 32 milyon kişi NBA ile ilgili 242 milyondan fazla etkileşimde bulundu.

Instagram’da en fazla bahsedilen takımlar:

  1. Warriors
  2. Cavs

Instagram’da en çok kullanılan 5 etiket:

  1. #nbafinals
  2. #warriors
  3. #nba
  4. #dubnation
  5. #cavs

NBA Hakkında

NBA, üç profesyonel spor ligi NBA Ulusal Basketbol Birliği, WNBA Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve NBA Gelişim Ligi’ni kapsayan küresel bir spor ve medya kuruluşudur. Lig, dünya genelindeki 13 pazarda, 215 ülke ve bölgede 47 dilde maç ve program yayınlarıyla, 6 kıtada 100 ülkede 125.000’i aşkın mağazasıyla kendine uluslararası çapta yer edilmiştir. 2014-15 sezonu başlangıcı itibariyle NBA takımlarının kadrolarında yer alan 37 ülkeden 101 yabancı oyuncuyla NBA, lig tarihindeki en fazla yabancı oyuncu rekoruna ulaşmıştır. 2014-15 sezonunda NBA.com, NBA TV ve NBA mobil, NBA Digital’in değerleri arasında yer almaktadır. NBA, 875 milyonu aşkın beğeni ve takipçi ile tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında sosyal medya üzerinde dünya çapında en çok takip edilen 1. spor ligi konumunda. Lig, NBA Cares sayesinde, uluslararası alanda bilinen gençlik – hizmet kuruluşlarıyla çalışarak, eğitim, gençlik, aile gelişimi ve sağlık alanlarında önemli projelere imza atar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here