Ana sayfa Hikayeler Orjinal Formaya Paramız Yetmedi

Orjinal Formaya Paramız Yetmedi

554
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe kazaklarıyla gündem olan Karslı üç kardeşin hikâyesi…

Fenerbahçe basketbol ekibinin Final Four’daki şampiyonluğundan birkaç gün sonrasında Kars Kocaköy’de yaşayan 3 kardeşin küçülmüş sarı-lacivert kazaklarıyla çekilmiş fotoğrafı Twitter’da gündem oldu. 3 kuşak Fenerbahçeli olan baba Ali Çağin, “Orijinal formaya paramız yetmediği için kazakları 2 yıl önce tanesi 10 liradan almıştım” dedi.

Üç minik Fenerli; Adem Ömer (8), Ahmet Baran (6) ve Muhammed Sait Çağin’in fotoğrafının hikâyesini, babaları Ali Çağin, Habertürk’ten Öznur Karslı’ya anlattı.

“Orijinal formaya paramız yetmedi”

Baba Ali Çağin, 2 yıl önce iş dönüşü tanesini 10 liraya satın aldığı sarı-lacivert renkli kazaklar için “aslına bakarsak o kazakları Gaziantep’ten Kars’a dönerken almıştım. Lisanslı formalara gücüm yetmiyor. Battaniye ve yastık takımından sonra, tanesi 10 liradan bu kazakları almıştım. Üzerinde arması da vardı. Kazaklar küçüldü, renkleri soldu ama hâlâ giymeye devam ediyorlar. Bu sarı-lacivert şeritli kazakların aynısını çocukluğumda annem benim için örmüştü. Maçları FB TV’den takip ediyorlar. Onun dışında maç seyretme şansları yok” dedi.

Ailede yeni doğan çocuklar konuşmaya başladığı sıralarda onlara Fenerbahçe aşkını işlemeye başladıklarını söyleyen Çağin, “Ailemizde kim varsa Fenerbahçeli. Oğullarımın şimdiki isteği Fenerbahçe logolu spor ayakkabı. Dışarıda gezerken armalı, logolu bir ürün gördüklerinde derhal istiyorlar. Kars’a döndüğümde bu isteklerini de yerine getireceğim” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here