Ana sayfa STBL Pınar, Karşıyaka’dan Sponsorluğunu Çekecek Mi?

Pınar, Karşıyaka’dan Sponsorluğunu Çekecek Mi?

1148
0
PAYLAŞ

Yaşar tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, toplumsal medyadan hayır oylarının yoğun olduğu Karşıyaka’dan sponsorluğu çekmeyi düşündüklerini yazmıştı. Yaşar, gelen tepkiler üzerine izahat yaptı ve görüşlerinin kişisel olduğunu ifade etti.

Yaşar holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar’ın, toplumsal medyada Karşıyakalı bazı taraftarlarla referandum sonuçlarına ilişkin yaşadığı ‘evet- hayır’ tartışması camiada büyük yankı bulurken, önce holdingten, sonra da Selim Yaşar’ın kendisinden izahat geldi. Yaşar tüm ortaklık, Selim Yaşar’ın kişisel hesabından paylaştığı görüşlerinin kurumsal duruşlarını yansıtmadığını açıkladı. Selim Yaşar ise bu sabah hesabından özür bildiriı yayımladı.
Yeşil- kırmızılı kulübe 60 yıldır karşılıksız ekonomik destek veren, 19 yıldır da Pınar markasıyla basketbol takımının isim sponsoru olan Yaşar tüm ortaklık’in patronu Selim Yaşar, referandumda oylanan cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yüzde 51.41 ‘Evet’ oyuyla kabul edilmesinin ardından sosyal paylaşım sitesi facebook’taki hesabından, ‘Evet doğru kabul eden Türk halkına şükranlar’ bildiriını paylaştı. Selim Yaşar’ın iletiı, Karşıyakalı takipçilerinin bir kısmının tepkisini çekti. Karşıyaka İlçesinin referandumda yüzde 83.11 ‘Hayır’ oyu verdiğini hatırlatan taraftarlarla münakaşaya giren Selim Yaşar, daha sonrasında mesajını sildi. Selim Yaşar, bir arkadaşının iletiını silmesini eleştirmesi üzerine, ‘Karşıyaka zarar görmesin diye silmiştim, 45 milyon borcu olduğu gibi biline’ yazdı. Bunun üzerine bir başka takipçisinin, ‘Siz Karşıyaka’yı düşünmeyin, Yaşar tüm ortaklık’i düşünün’ mesajına tepki gösteren Selim Yaşar, ‘En yüksek Hayır Karşıyaka’dan YH (Yaşar holding) düşünüyorum ve Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu yeniden gözden geçirmek lüzumlu’ cevapını verdi.

Selim Yaşar’a önce Karşıyaka taraftarları ve ilçe sakinleri, gece ilerleyen saatlerinde de tüm Türkiye’den tepkiler artmaya başladı. Tepkilerin artması üzerine dün gece Yaşar tüm ortaklık’ten izahat yapıldı. Yaşar tüm ortaklık’in mevzuyla ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Yaşar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selim Yaşar’ın 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleşen referandum sonrası, kişisel toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım üzerine izahat yapma gereği duyulmuştur. Yaşar Topluluğu, 71 yıldır kurumsal değerleri ışığında, etik duruşundan taviz vermeden, her kurum, kuruluş ve bireye eşit mesafede durarak şirketleri ve markaları ile üretmeye, istihdam sağlamaya ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir. Demokrasinin önemi ve gereğine inanan Yaşar Topluluğu olarak, Sayın Selim Yaşar’ın görüşlerinin şahsi görüşleri olduğunu, söz konusu görüşlerin Yaşar Topluluğu ve Yaşar Ailesi’ni temsilen verilmediğini, topluluğumuzun tüm siyasi görüşlere ve partilere eşit mesafede durduğunu hatırlatmak isteriz. Ülkemizin gelişmesi ve geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

Yaşar holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar ise gelen tepkilerüzerine özür diledi. Selim Yaşar, feysbuk hesabından bu sabah paylaştığı mesajda, ‘Karşıyaka spor toplumundan özür dilerim, ben kimseyi kırmak istemem ve herkesin sonucuna saygılıyım’ ifadesini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here