Ana sayfa En İyiler Premier Lig Artık Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Premier Lig Artık Hangi Kanalda Yayınlanacak?

1295
0
PAYLAŞ

Premier Lig artık beIN Sports ya da Smart Spor’da değil, S Sport’ta yayınlanıyor.

İngiltere Premier Lig’in gösterim haklarını elinde bulunduran Saran Grup’un sezon başlangıcında  TV kanalı ile anlaşamamış olması nedeniyle yeni sezonun ilk haftası Türkiye’de yayınsız kalmıştı.

İkinci hafta maçları öncesinde gizem çözüldü ve D-Smart maçları yayınlamaya başladı. Sonrasında GSM operatörü Turkcell’in televizyon platformu Turkcell TV+ 3 Eylül Cumartesi günü yaptığı açıklamayla Premier Lig yayın haklarını 3 yıllığına satın almış olduğunı duyurmuştu. Bu gelişme üzerine Digiturk abonesi olan yurttaşlar iyice umutsuzluğa tutulmuşlardı ki, platformdan beklenen izahat 10 Eylül 2016’da geldi. Digiturk, yayın haklarını 3 yıllığına satın aldığını resmen duyurdu.

Bu anlaşmalarla beraber sezonun ilk bölümü beIN Sports, Smart Spor ve Turkcell TV+’ın 0 nolu kanalından yayınlandı.

Saran Grup uzun süreden beri hazırlığında olduğu projesini gerçekleştirdi ve S Sport’u 18 Mart itibariyle gösterim hayatına başlattı. Böylece Premier Lig maçlarının yeni evi de belli olmuş oldu.

Dünyanın maksimum izlenen futbol liginde maçlar, Digiturk 87, D-Smart 78 ve Turkcell TV+ 77. Kanaldan yayın yapan S Sport’tan yayınlanacak.

Ülkemizde kısa bir süreliğine TV8 kanalından de futbolseverlere ulaşan Premier Lig maçlarının yayın haklarını 2008’de beş yıllığına Digiturk satın almıştı. 2012-2013 sezonu bitmeden Premier Lig ile olan gösterim sözleşmesini üç yıl daha uzatan Digiturk, toplamda sekiz senedir maçları, (eski ismiyle) Lig TV ve öteki kanallar vesilesiyle futbolseverlerle buluşturuyordu. Sadece 2015-2016 sezonunun sona ermesiyle beraber Digiturk’un Premier Lig’le olan sözleşmesi sona erince, kanal, ligin ilk üç haftasını yeni bir anlaşma yapana kadar yayınlayamadı.

İngiltere Premier Lig’in yeni sezondaki yayın haklarını, Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Sadettin Saran’ın sahibi olduğu Saran Grup elinde bulunduruyor.

Saran Grup, 2016 Rio Olimpiyatları’nın da yayın haklarını almış ve dev organizasyonun başlamasına saatler kala TRT’yle anlaşmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here